Виявляється, що мільйони доларів родині Крупи “передали на зберігання невідомі інвестори”.

Як уже повідомлялось, ексголова Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа та її син викриті на незаконному збагаченні. В їх помешканні знайдено майже 6 мільйонів доларів готівкою.

Після місячного мовчання Тетяна Крупа стверджує, що не всі кошти належать її родині, а частина з них є інвестиціями для спільних бізнес-проєктів, про що знає її чоловік Володимир Крупа.

Цікаво, що думають ці таємничі інвестори про великі сумки з 500 тисячами доларів, які Крупи намагалися викинути через балкон?

Втім, не виключено, що пройдисвітка зробить наступну заяву, що то сумки вилетіли з якогось іншого балкона. Бо, ніби, там відбувалась якась звичайна сварка між емоційним подружжям.

Чим не версія для довірливих “слідаків” та суддів.

Однак Тетяна Крупа наполягає, що не всі кошти, які знайшли у її оселі, належать їй. Про це йдеться у даних судового реєстру.

Зокрема тут вказується, що під час розгляду цієї справи в суді Крупа відкинула звинувачення слідства. За її словами, не всі гроші належать її родині. Вона твердо запевняє, що безпосередньо їй належать ті кошти, які вказані у декларації.

Водночас решта грошей, за її словами, належать іншим людям. Кому саме належить решта грошей, точно знає її чоловік Володимир Крупа, який раніше був очільником обласного управління Держаудитслужби. Певно, слідство вже працює над “інвестбухгалтерією” ексаудитора.

Бо він каже, що вилучена правоохоронцями готівка просто перебувала в його розпорядженні. Більшу частину цих грошей йому передали у вигляді інвестицій для спільних бізнес-проєктів. Адвокат Тетяни Крупи каже, що немає доказів зворотного. Скоро, певно, договоряться до того, що взагалі немає ніяких доказів. А “довірливим правоохоронцям” ті всі мільйони просто примарились.

Як відомо, працівники ДБР 4 жовтня провели обшуки у керівниці Хмельницького обласного МСЕК та її сина та викрили їх на незаконному збагаченні. Зокрема правоохоронці виявили майже 6 мільйонів доларів США готівкою.

Посадовиця намагалася позбавитися частини готівки, викинувши її в сумках через вікно. Водночас у мережі завірусилося фото, де на ліжку лежить, імовірно, чоловік Крупи з купою пачок доларів. Сам Володимир Крупа заявив, що “не бачив цього фото”.

Цей випадок викриття схеми незаконного збагачення “на торгівлі інвалідністю” спровокував резонанс та відповідну увагу до справ МСЕК. Після розслідування кількох справ Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність ліквідувати цю систему до 31 грудня 2024 року. Натомість розроблять іншу систему за європейськими стандартами. Вона також буде цифровою.

Глава українського уряду Денис Шмигаль доручив міністру охорони здоров’я внести всі необхідні нормативні документи й законопроєкти на розгляд Кабінету Міністрів, аби завершити реформування МСЕК і запровадження нової європейської моделі.

До Верховної Ради внесли законопроєкт, спрямований на ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. Його підготував Кабмін. Згідно з інформацією на сайті Ради, документ передано на розгляд Комітету, що займається питаннями здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Після арешту Крупи з’ясувалось, що молодший брат голови ВР Стефанчука, який також є нардепом, отримує пенсію по інвалідності. Оскільки Стефанчуки родом із Хмельниччини, мережею почала поширюватись інформація, шо Голова Верховної Ради України має родинні стосунки із родиною Тетяни Крупи. Однак спікер українського парламенту спростував це звинувачення. Про незалежну медкомісію стосовно інвалідності молодшого брата Голови ВР нічого не повідомляється. Користувачі в мережі вже іронізують з цього приводу: “Шоу продовжується”...

До речі, протягом цього місяця порахували, що на Хмельниччині наразі 62 прокурори-інваліди і 66 чиновників теж мають такі посвідчення. Скільки ж їх всього було оформлено за 16 років мсеківської діяльності пані Крупи? Ось такі “інвестиції від дивізії хмельницьких інвалідів” у добробут родини Крупів.

Сергій Бойчук