Правоохоронці повідомили про підозру військовому блогеру Владиславу Сорду, який ошукав підписників на 350 тисяч гривень під час збору коштів для ЗСУ.
“У липні 2022 року чоловік написав на своїй сторінці, що має можливість придбати 5 мінометів іноземного виробництва загальною вартістю близько 3,5 мільйони гривень. Терміновість й важливість збору обґрунтував тим, що вони допоможуть військовим у боях під Ізюмом.
Як зʼясували слідчі Нацполіції, певну частину коштів чоловік залишив собі. Мова йде про щонайменше 350 тисяч гривень, привласнених зі зборів.
Про це свідчить рух коштів по його приватних карткових рахунках, до даних якого правоохоронці отримали санкціонований доступ під час розслідування”.
Йдеться про Владислава Сорда, якого раніше у соцмережах звинувачували у привласненні коштів, зібраних на потреби військових.
За даними слідства, він організовував збори на постачання зброї та БпЛА для однієї із військових частин ЗСУ. У прокуратурі повідомили, що чоловік заволодів сумою в понад 357 тис. грн.
Поліцейські виявили Сорда у Вінниці за місцем його проживання і оголосили йому про підозру за шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому (ч.3 ст.190 ККУ). Правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання підозрюваного.
Наразі йому вручено клопотання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою.
Раніше у мережі Сорда звинувачували у тому, що він відкрив збір 3,5 мільйона гривень на 5 мінометів для підрозділу “Сенека” 93 бригади, але не прозвітував про нього, які так і не придбав.
Після обіцянок “розказати всю історію” військовий визнав, що витратив гроші “на інші потреби “Сенеки”.
Згодом у різних соцмережах почали з’являтися свідчення різних людей, які скаржилися на Сорда і підозрювали його у шахрайстві.
Владислав Стафійчук-Гранецький (Влад Сорд) ветеран і співзасновник видавництва “Дім Химер”.
У 2021 році Сорда затримували після побиття вікон під будівлею Офісу президента під час акції на підтримку активіста Сергія Стерненка.
Під час одного з ефірів на телебаченні Сорд розповів, що коли він після поранення в Іловайську лікувався в лікарні імені Мечникова, його нагородили орденом Богдана Хмельницького. Він показав нагороду та назвав номер ордена. Водночас, у квітні 2021 року суд оштрафував Сорда за незаконне зберігання ордена Богдана Хмельницького. В ухвалі, зі слів Сорда, повідомляється, що він отримав орден від невідомого чоловіка. Суд визнав, що Сорд зберігав орден незаконно, і конфіскував його.
Перед цим повідомлялось, що чотири автори видавництва «Дім Химер» заявили про відкликання прав на свої твори через звинувачення його співзасновника Владислава Гранецького-Стафійчука (відомого як Влад Сорд) у присвоєнні коштів з благодійних зборів на підрозділ «Сенека», приписуванні собі дружби з Романом Ратушним та ймовірних обманах.
Попри штучний скандал у соцмережах довкола мого чоловіка Влада Сорда видавництво “Дім Химер” продовжує працювати та виконувати свої зобов’язання перед авторами та контрагентами. Ми з чоловіком будували це видавництво разом і завжди позиціонували його як родинний бізнес, проте юридично засновницею та власницею видавництва була та залишаюсь я одноосібно (це можна перевірити в державному реєстрі). На жаль, мені невідомі подробиці зборів, довкола яких розгортається скандал, відтак коментувати цього не можу, проте я переконана, що рано чи пізно все з’ясується, і мій чоловік гідно вийде з цієї ситуації, а я його завжди підтримаю», — розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо співзасновниця, офіційна бенефіціарка видавництва Вікторія Гранецька.
За її словами, Кшися Федорович, Павло Дерев’янко та Поліна Кулакова нещодавно звернулися на електронну пошту видавництва з проханням розірвати авторські договори та повернути права на використання їхніх творів. Вікторія Гранецька заявила, що вже готує документи для повернення майнових прав (ліцензії) згаданим авторам згідно з умовами їхніх договорів та чинного законодавства України. «Мені б не хотілося, аби автори відмовлялися від належних їм роялті, тому зараз працюю над механізмом припинення співпраці, прийнятним для всіх. Звісно, цілком розумію рішення цих авторів відмежуватися від видавництва у світлі нещодавнього скандалу, адже ніхто не знає, кого і в чому завтра звинуватять у соцмережах та зроблять об’єктом всезагального цькування, – додала письменниця з Вінниці.
«Дім химер» — незалежне книжкове видавництво, засноване 31 жовтня 2018 року письменницею Вікторією Гранецькою і поетом Владом Сордом. Як зазначають на сайті видавництва, воно було засноване у межах реабілітації та соціалізації ветеранів АТО/ООС (ветеранський бізнес). «Штаб-квартира “Дому Химер” гніздиться у Вінниці, в затишному будиночку, зведеному понад сто років тому і… запланованому під знесення десь перед заснуванням видавництва. Проте будинок досі живий (та й житиме ще сотню років), тож химерне вінницьке книговидання розпочинається саме тут як родинна справа (Вікторія працює з текстами і бухгалтерією, Влад займається художнім оформленням видань та дизайном промо-матеріалів)», — пишуть на сайті.
Влад Сорд — військовослужбовець (з початку повномасштабного вторгнення був у складі 93-ї ОМБр, потім заснував підрозділ «Сенека»), ветеран АТО, автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня», лавреат Міжнародної премії імені Олеся Гончара. Книжка «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.
До 2014 року Влад Сорд жив у Криму, потім був активістом Майдану. Понад чотири роки воював на Донеччині у складі добровольчих формувань «ДУК Правого сектору» та «ОУН», пізніше — на контракті у 93-й бригаді.
Понад рік тому оголосив збір на міномети для «Сенеки», але не прозвітував за зібрані 3,5 млн грн. Також приписує собі дружбу з Романом Ратушним, що заперечують рідні й друзі Ратушного.
Він зрадник, а Гранецька все одно з ним.