Спеціальні пенсії отримують 24,6 тисячі осіб, з яких 4,9 тисячі мають виплати понад 50 тисяч гривень на місяць, а витрати бюджету на ці пенсії складають 9,9 мільярда гривень щомісяця.
Максимальна пенсія перевищує середню у 66,7 раза, а 61,7% пенсіонерів отримують менше середньої пенсії, з яких 25,8% мають виплати менш ніж 3 000 гривень на місяць.
Спецпенсії отримують судді, прокурори, військовослужбовці та ліквідатори аварії на ЧАЕС через окремі закони або судові рішення.
Наразі пенсійне законодавство обмежує максимальну пенсію десятьма прожитковими мінімумами для осіб, що втратили працездатність. Нині це 23 610 гривень.
Утім, існують винятки – окремі пенсіонери через суд домоглися перерахунку та призначення вищих виплат.
Крім того, представники деяких професій, як-от судді, прокурори, військовослужбовці, ліквідатори аварії на ЧАЕС та інші, отримують підвищені пенсії, оскільки їхні виплати регулюються окремими законами.
Згідно з даними Міністерства соціальної політики, спеціальну пенсію в Україні отримують 24,6 тисячі осіб. З них 4,9 тисячі мають виплати понад 50 тисяч гривень на місяць.
До речі, щомісячні витрати бюджету на ці пенсії становлять 9,9 мільярда гривень, а за рік у 2024-му очікуються витрати на рівні 119,3 мільярда гривень.
Максимальна пенсія в Україні наразі сягає 390 184 гривні, що перевищує середній розмір пенсії у 66,7 раза.
Цікаво, скільки ще є спеціальних законів в Україні. І кому ще загальні закони не писані?