Загалом у списку понад 30 “нетипових” для жінок професій, навчання яких відбуватиметься за державний кошт. Серед них, зокрема, водійки навантажувачів, фрезерувальниці й майстрині з монтажу та обслуговування систем поновної енергетики, помічниці машиністів тепловозів та електровозів, операторки котельних, трактористки та ін. В уряді зазначили, що навчання здійснюватимуть на замовлення роботодавця, який зобов’язується працевлаштувати жінок після його завершення.

Для замовлення навчання працедавець має звернутися до Центру зайнятості. Працівники установи самі обиратимуть заклад, у якому навчають обраного фаху.

“Центр зайнятості здійснює оплату навчання в розмірі не більше ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на сьогодні – 30 тис. 280 грн), у разі якщо вартість навчання перевищує цей розмір, різницю може сплатити роботодавець або учасниця проєкту”, – ідеться в повідомленні  уряду.

Нині жінки частіше почали опановувати “традиційно чоловічі” професії. Зокрема, від початку 2024 року на верстатниць в Україні вивчилося 250 жінок, машиністками крана стали 86 жінок.