Американське видання Foreign Policy проаналізувало економічні наслідки війни в Україні для Росії і дійшло невтішного для Кремля висновку: російська економіка на межі колапсу. Війна, розв’язана Путіним, призвела до того, що Росія опинилася у пастці, з якої вибратися буде вкрай складно.
За даними OSINT-аналітиків, російська військова машина вже відчуває гостру нестачу боєприпасів та озброєння. Санкції та мобілізація призвели до глибокої кризи в промисловості, а поповнювати втрати доводиться за рахунок старих радянських запасів та імпорту з Північної Кореї. Експерти прогнозують, що вже у 2025 році Росія зіткнеться з критичною нестачею багатьох видів озброєння.
Паралельно з цим, цивільна економіка Росії також зазнає значних труднощів. Малі та середні підприємства, які є основою будь-якої здорової економіки, змушені скорочуватися через війну. А надмірні витрати на оборону призводять до штучного стимулювання економічного зростання, яке не має міцного фундаменту.
Таким чином, Росія опинилася перед складним вибором: або продовжувати війну, ризикуючи повним розвалом економіки, або зупинити бойові дії, але зіткнутися з глибокою внутрішньою кризою. Жоден із цих варіантів не є привабливим для російського режиму.
Автори статті зазначають, що навіть якщо війна в Україні закінчиться, проблеми Росії не зникнуть. Країна з величезним військовим сектором буде змушена або скорочувати витрати на оборону, що призведе до економічної стагнації, або продовжувати їх збільшувати, що ще більше посилить і без того складну ситуацію.
За два месяца до сложения своих полномочий Джо Байден ДАЛ НАКОНЕЦ ДОЛГОЖДАННОЕ РАЗРЕШЕНИЕ БИТЬ АМЕРИКАНСКИМИ ДАЛЬНОБОЙНЫМИ РАКЕТАМИ ВГЛУБЬ РОССИЙСКОЙ ТЕРРИТОРИИ!!! Это решение вызвало шквал одобрения у подавляющего большинства Республиканской партии. Которое постоянно упрекало Байдена в недостатке решимости в военной поддержке Украины. И теперь Трампу будет крайне сложно отменить это решение без катастрофического ущерба для своей репутации. Украина использует открывшиеся для нее возможности уже в ближайшие дни. Нам продержаться бы на американских, британских и французских ракетах только лишь полгода. А там и свои дальнобойные ракеты Украина производить станет. Плюс, возможно и Германия передумает свой отказ от Таурус на фоне снятия запретов американцами. Кстати прямо сейчас решается вопрос о поставках аналогов Таурус производства республики Корея. Возможно Сеул даст добро на поставку в Украину и своих дальнобойных баллистических ракет повышенной мощности Хенму-5. С боеголовкой весом 9 тонн.