Хижаки стають реальною загрозою
Ці господарі утримували в домашньому господарстві корів і, поки дозволяє погода, випасали худобу в полі. Охороняли худобу навчені собаки. Як і зазвичай, на світанку під’їхали господарі автомобілем до пасовища, що за 3 кілометри від села Пишки, аби подоїти корів. І у світлі фар їм відкрилася жахлива картина.
Сполохані корови металися у різні боки, в одного теляти цівкою стікала кров, собаки лежали на землі, не рухаючись. Ще не встигли втямити, що й до чого, як на їхню машину кинувся… вовк. Оскаженіла тварина “атакувала” машину, та так, що пошкодила бампер. Налякані люди почали телефонувати старості, місцевому єгерю, який і поспішив до них. Йому вдалося застрелити звіра. І вже потім всі разом оглядали місце нападу дикого звіра.
З’ясувалося, вовк задушив трьох собак, а один безслідно зник. Можливо, йому вдалося втекти, та чи поранений він – невідомо. Побачили, що у теляти відірваний хвіст, рана кровоточила, а на тілі корів – укуси. Сам вовк, розповідають очевидці, немалий – вагою понад 60 кілограмів, шерсть у нього була скуйовджена, усі ікла, крім одного – цілі.
Результати аналізу показали, що тварина була хворою на сказ. Саме тому на 5-кілометровій відстані від вогнища інфекції – у чотирьох селах Старосинявської громади і двох селах – Старокостянтинівської будуть проводити щеплення від сказу всіх домашніх тварин.
Цю подію одразу почало обговорювати місцеве населення. І хтось пригадав, що коли вантажили на полі буряк, неподалік також бачили вовка.
А в Красилівській громаді говорять про те, що вовк розірвав п'ятьох диких кіз, а в Білогірському – напав на свійських овець. Під час воєнного стану, як відомо, полювання заборонено. І цей факт, і міграція вовків сприяли збільшенню їхньої кількості у лісах. Проте хворі на сказ тварини становлять особливу небезпеку, адже, як правило, підходять мало не впритул до людських помешкань, ферм, інших місць і нападають.
Сказ – небезпечна хвороба, зараження якою, за відсутності кваліфікованої допомоги, може призвести до смерті.
У жовтні цього року ввели карантинні обмеження через випадок сказу на Летичівщині. Там сказ виявили у мертвої лисиці, яку місцеві жителі знайшли обабіч дороги.
Щоб не допустити поширення вірусної хвороби, основним джерелом якої є дикі тварини – вовки, лисиці, а також бездомні собаки, коти, потрібні конкретні заходи. Спостерігати, вичікувати, зволікати – означатиме підпускати реальну загрозу все ближче.
Ольга Дубінська