Прокурори Вінниччини представили на всеукраїнській конференції напрацьований досвід щодо протидії домашньому насильству в регіоні

У Києві відбулась друга конференція «Правосуддя, орієнтоване на постраждалих від гендерно зумовленого насильства». Захід організований Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» у партнерстві з Офісом Генерального прокурора, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією України за підтримки гуманітарної організації Care.

У багатосторонньому діалозі взяли участь понад 200 представників з правоохоронних органів, соціальних служб, юристів, адвокатів, судмедекспертів, міжнародних експертів та інших фахівців.

Виступаючи перед присутніми начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Вінницької обласної прокуратури Вікторія Гунько поділилася успішною практикою реагування прокурорів Вінниччини на випадки домашнього насильства та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством.

У цьому році обласною прокуратурою проведено ряд заходів  координаційного, методичного та навчально-практичного характеру, які сприяли зміні підходів в роботі слідчих, дізнавачів і прокурорів, передусім на забезпечення потерпіло орієнтованого підходу у провадженнях за фактами домашнього насильства.

Вжиті заходи до налагодження міжвідомчої взаємодії з суб’єктами запобігання та протидії домашнього насильства, у тому числі з громадськими організаціями, задля ефективного реагування та надання комплексної допомоги постраждалим особам.

Збільшилася кількість застосованих обмежувальних заходів, мінімізована кількість слідчих дій за участі потерпілих, забезпечено інформування про права та послуги постраждалих.

Завдяки прокурорському реагування забезпечено можливість проходження кривдниками програм та виконання спеціальних заходів у сфері протидії насильству.

Результати роботи за цей рік свідчать про збільшення випадків домашнього насильства. Наразі прокурорами направлено до судів 173 обвинувальних актів щодо кривдників.

Протидія домашньому насильству в області залишається пріоритетом роботи органів прокуратури Вінниччини.

Кривдять – не мовчіть!

На Вінниччині працює «Лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статті, за якою можна отримати інформаційну, юридичну та психологічну консультації (тел. 0 800 75 04 75).

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури