Ось яку думку висловив голова громадської ліги “Україна – НАТО” Сергій Джердж: “Якщо є ядро країн, яке може сформуватись в плані такої більш активної підтримки України, це звичайно Франція, Німеччина і Велика Британія. Можливо, долучаться й інші країни, то це б цілком було б можливо.

Тим більше, ми ж говорили раніше, що такі війська могли б бути на західному кордоні України, на північному кордоні України з Білоруссю. Там, де немає бойових дій, але це б звільнило наші українські сили, які могли б з великою потребою застосуватись на Східному фронті”, – каже Джердж.

З його слів, дуже важливими є заяви міністра закордонних справ Франції Жан-Ноеля Барро про те, що західним країнам важливо самим собі не ставити якихось червоних ліній у підтримці України.

“Мені здається, що говорити про демілітаризовану зону ще занадто рано. А щодо посилення України, це реалії сьогоднішнього дня. Дуже добре, що президент Франції означив цю тему, і нещодавно міністр закордонних справ Франції сказав, що дуже важливо, щоб ми самі собі не ставили якихось червоних ліній і бар’єрів у підтримці України в тому числі і щодо відправлення військ”, – зазначив Джердж.

Експерт наголошує: важливим є те, що про це заявляється. Що більше – така опція можлива, незалежно від того, вона буде використана чи не буде. Втім, західні партнери України самі собі не повинні забороняти щось робити в цьому напрямку.

Як відомо, генеральний секретар НАТО Марк Рютте відповів, чи відправить альянс свої війська до України. Зокрема, сам Рютте вважає “немудрою” таку ідею.