Насамперед, дуже важливо стежити за температурою та рівнем вологості. Різкі перепади температур для будь-якої крупи не рекомендуються. Тобто в приміщенні не повинна температура повітря сильно залежати від часу доби.
Рівень вологості повинен зберігатися в межах 60-70%. А температура становити не менше 5 градусів вище нуля.
Також не забувайте перевіряти температуру та вологість самої крупи. Якщо ви зберігаєте рис чи гречку у мішечках, не забувайте перевертати крупу раз на тиждень. Якщо в банках чи інших доступних місцях – можна і частіше.
Дуже важливо слідкувати за запахом та зовнішнім виглядом крупи, щоб вчасно побачити, що вона зіпсувалася або починає псуватися:
Неприємний смак – ви надто довго зберігаєте крупу і вона вже “залежалася”. Тому смакові та хімічні властивості рису чи гречки почали змінюватися.
Поганий запах – з’являється через неналежні умови зберігання або недотримання правил “сусідства”.
Поява плісняви - ця проблема з'являється, якщо не дотримуватися температурного режиму чи рівня вологості. Також вона псує крупи, коли в приміщенні погана вентиляція.
Зміна кольору - ця причина також криється в надто довгому часі зберігання, а ще крупа змінює колір, коли на неї потрапляє сонячне світло.
Скільки можна зберігати гречку, рис та інші крупи? Якщо дотримуватися всіх правил зберігання, термін придатності для різних видів круп такий:
- вівсяні пластівці - не більше пів року;
- рис - від 16 до 18 місяців;
- гречка - приблизно 20 місяців;
- вівсяна, пшенична, манна та кукурудзяна крупи - 4-10 місяців.