На Вінниччину Світлана із чоловіком та сином переїхали 2015 з Луганщини. Донька Марія народилася вже тут. Першу козу купили заради неї. Про це повідомляє Суспільне.

“Щоб вона їла, пила молоко натуральне. Потім я купила ще дві кози, потім взнала, що можна сир варти в домашніх умовах”, — розповіла жінка. У Кришталевому на Луганщині Світлана працювала на шахті. Тож козина ферма для неї стала чимось новим. У соцмережах жінка вчилася і кіз доглядати, і сир варити. Сарай для кіз та місце для випасу облаштували самотужки. Поряд відкрили й сироварню.

“Основне стадо я вирощувала сама. Воно міцне, сильне, пристосоване до погодних умов — це зааненська порода. Я купувала козлів та сама їх вирощувала з поїлок і розмножувала стадо. Є вожак стада — це Карася, її всі бояться. Роги обрізали, бо вони дуже б’ються за лідерство”, — розповіла Світлана Щучак.

З козиного молока Щучаки виготовляють крафтові сири та йогурти.

“Уже менше, сезон закінчується. Вже 20 літрів дають, а влітку — це 40 літрів було на 18 кіз, то це непогано. Раніше влітку, я щодня варила сир, а тепер треба молоко збирати два дні, щоб зварити сир. Тримаю в охолоджувачі”.

Всього на своїй сироварні родина виготовляє 18 позицій товару.
“Зокрема, вершкове масло, сири напівтверді. Це вершковий, альпійський, мармуровий чистий та з пажитником. М’які сири — це фета, рикота, рикота з кропом, десерт. Витяжні сири — це моцарела, халумі, моцарела копчена. Йогурт та молоко. Ціна на сир — 400-450 грн, витяжні дешевше. Йогурт — 60. Молоко — 50 грн.

У планах господарів ферми — на весну розширити приміщення і збільшити поголів’я кіз. На малу батьківщину повертатися не будуть. Тут, на Вінниччині, обжилися.