– Компанія МХП, команда Фонду «МХП-Громаді» та ГО «Ми — Вінничани» об’єднали представників органів місцевого самоврядування, народних депутатів, соціально-відповідальний бізнес, а головне — військовослужбовців, які сьогодні здобувають Перемогу, на спільному заході — «Форумі громад Вінниччини», який днями відбувся у Вінниці.

На форумі обговорили ряд питань: земельних правовідносин, формування бюджетів, роботу ЦНАПів у сучасних умовах військового стану. А головне — на 8 млн грн передали військового обладнання для різних підрозділів сил оборони: ЗСУ, Нацгвардії, прикордонникам, Українській добровольчій армії, представникам Повітряних сил.

Як повідомив заступник головного виконавчого директора  зі сталого розвитку МХП Юрій Мельник, для МХП дуже важлива ефективна комунікація з військовими, адже сьогодні понад 2600 співробітників компанії на війні. Майже 700 повернулися, на жаль, є й ті, які не повернуться ніколи… Тому тут кожен день працюють над запитами військових та ветеранів.

Заступник головного виконавчого директора зі сталого розвитку МХП Юрій Мельник з воїнами

— Але разом з тим ми чітко розуміємо, що є цивільне життя, де проживають родини військовослужбовців. І поки вони воюють, їхні  батьки, діти, дружини потребують підтримки. Саме з такою метою народжуються такі проєкти, як «Твори добро» і «Професійне зростання», які на Вінниччині успішно реалізовує ГО «Ми — Вінничани». Через такі конкурси ми формуємо спільноту, яка працюватиме не лише на розвиток громад, але й на країну та спільну Перемогу, — переконаний Юрій Мельник.

А директор корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП Павло Мороз наголосив, що Вінниччина стала пілотною у реалізації цих конкурсів. «Професійне зростання» уже масштабується у інших регіонах.

— Конкурс «Професійне зростання» ми запозичили на Київську та Черкаську області, зокрема у Миронівській та Канівській громадах конкурси також знайшли свою аудиторію.

Павло Мороз, директор департаменту з корпоративної відповідальності компанії МХП

А от проєкт «Твори добро» — це про розвиток культури, відродження національної іден­тич­нос­ті, національних традицій. Це важливо, тому що таким чином ми переосмислюємо українську історію, еволюцію українського народу, формування української державності. Ці знання потрібно віднайти, проаналізувати, співставити з сьогоденням, щоб зробити правильні висновки, — прокоментував Павло Мороз.

Під час форуму переможці обох конкурсів поділилися ус­пішними кейсами реалізації своїх проєктів.

Так, Людмила Слободянюк з Піщанки виграла грант у «Професійному зростанні». Організувала перегляд кінострічок під відкритим небом для дітей громади.

А вчителька Наталія Запорожець-Ярмійчук використала свій виграш для друку власної збірки дитячих поезій.

Форум громад зібрав представників з кожної ТГ

Загалом конкурс «Професійне зростання» став успішним для понад 300 працівників со­ціальної та гуманітарної сфери Вінниччини.

У конкурсі «Твори добро» майже 60 учасників — представників громад: ініціативних груп, громадських організацій отримали грантові кошти — до 100 тис. грн на реалізацію їхніх ідей по благоустрою, культурних, екологічних проєктах.

До цієї ініціативи доєдналися місцеві підприємці, фермери, представники місцевої влади і всі небайдужі земляки.

Учасники конкурсу «Твори добро» та «Професійне зростання» діляться історіями успіху, які реалізували за підтримки фонду «МХП — Громаді»

У багатьох громадах участь у конкурсі та реалізації проєктів об’єднала людей. Тому буде продовження популярних грантових конкурсів, які будуть реалізовані за підтримки Фонду «МХП — Громаді».

Тетяна РЕДЬКО