Не зовсім зрозумілі рухи навколо скандальної і вражаючої своєю цинічністю справи ексголови Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи дають підстави вважати, що судова система прагне зберегти злочинні схеми. І закон­сер­ву­вати своє право на торгівлю законом.

Попри докази детективів НАБУ, суддя Вищого антикорупційного суду не повірила, що під час обшуку помешкання пані Крупа викинула через вікно дві сумки з грошима. До речі, у кожній з них було більше 250 тисяч доларів.

Про це повідомляється у документах, які є у розпорядженні ЗМІ. І в них зокрема інформується, що, оцінюючи наявність ризиків, слідча суддя «не взяла до уваги доводи клопотання детектива про те, що 03.10.2024, під час проведення обшуку у житлі Крупи, вона намагалась позбутися належних їй коштів, викинувши дві сумки з вікна квартири на вулицю, які надалі були віднайдені в автомобілі марки «VOLKSWAGEN ID.4 CROZZ PRO», усередині яких знаходились кошти загалом у сумі 544 200 доларів США».

«Адже ці обставини не під­тверджуються жодним із долучених до клопотання документів», — наголосила суддя.

А хіба вказаний «Фольксваген» — безхозний і він на автопілоті приїхав до Хмельницького, підкотив до будинку ексголови МСЕК і якимось наступним роботизованим способом закинув собі в багажник дві сумки, забитих сотками баксів?

Адже опитаний слідчими власник автівки, знайомий Крупи, як відомо, вже встиг розповісти, де саме підібрав цю манну небесну. І місце, і час в його показах, здається, збігалися з часом проведення обшуку в квартирі екскерівниці МСЕК.

Їм дуже комфортно спати на доларах

Зрештою, хіба недостатньо можливостей у наших спецслужб перевірити телефони фігурантів? Адже не виключено, що вони змовились? Зрештою, слідча суддя теж могла б звернути прискіпливішу увагу на ці обставини.

Однак, враховуючи, що багаточисельні клієнти-інваліди пані Крупи у силових та владних структурах продовжують «обмежувати об’єктивні можливості» нашої правоохоронної системи, треба чекати ще не таких пасажів.

Адже не секрет, що керівник Хмельницької прокуратури не звільнений, а переведений на посаду керівника відділу у цьому ж відомстві. І поряд з ним «наглядають за законністю» ще 50 прокурорів із незаконною інвалідністю, яке їм подарувала голова МСЕК. А її син, який донедавна очолював обласний Пенсійний фонд, на підставі маминих довідок призначив «обмежено придатним слугам народу» спеціальні пенсії, які вони без докору сумління брали сім’ями, спустошуючи бюджет Пенсійного фонду.

І де ж в ньому після цього могли взятися гроші на літніх пенсіонерів, які по 40-50 років відпрацювали на державу. І отримали від неї жебрацьку подачку. Але на це народні слуги, держслужбовці, прокурори-інваліди та судді за 30 років навіть не звернули увагу. Бо за себе вони «порішали», виділивши індульгенцію злочинному угрупованню, яке в три горла розкрадало народні гроші.

І фактично самі стали частиною цієї злочинної схеми.

Звісно, що тепер вони всі об’єднають зусилля не для того, щоб «боротися з корупцією» (як вони це робили раніше), а для того, аби задурити голови простим людям і максимально відбілити «маму» і убезпечити її від покарання. Вони вже зараз намагаються це робити, але поки що делікатно, вимірюючи температуру громадської думки. А вона ще занадто висока.

Цинізм цієї ситуації не лише в тому, що «законники» за допомогою МСЕК та ПФ розкрадали мільярди, які мали піти на підвищення мізерних пенсій. Проблема ще і в тому, що цей спрут за гроші допоміг уникнути мобілізації сотням тисяч придатних до служби чоловіків. Яких зараз так катастрофічно не вистачає на фронті.

А найстрашніше, що вся ця метушня із викритими на гарячому державними злочинцями демотивує народ та армію. Хочеться навести слова Максима Жоріна, заступника командира третьої штурмової бригади: «Щодня у новинах ми бачимо якісь нові корупційні скандали. Мені здається, на корупцію в Україні вже взагалі нічого не вплине.

Це те, що насправді сьогодні дуже демотивує військових, і те, що взагалі важко їм зрозуміти. Чому хтось ризикує своїм життям, здоров’ям, родиною, а в цей час у країні десь зникають кошти, зникають будь-які речі. Крадеться просто все і на всіх рівнях.

Корупція вже не тільки на умовній бруківці, мостах і т.д. (це вже для України «традиція»), а й в оборонному секторі, яка заподіює шкоду обороноздатності держави під час активної фази війни і сильно впливає на морально-психологічний стан українського війська, що максимально небезпечно в сьогоднішніх наших умовах.

Схоже, що ці сумки впали з неба

Відповідальність при тому має бути жорстка й показова, теж висвітлена в усіх новинах — ось що обов’язково має бути. Особливо в оборонці. І не штрафи, а виключно в’язниця з повною конфіскацією майна».

Коли верстався номер газети, стало відомо, що НАЗК виявило в декларації чоловіка голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи неправдиві дані.

Проти Володимира Крупи, який лежав на ліжку з мільйонами доларів, також відкрили кримінальне провадження.

Так, у декларації Володимира Крупи, який був начальником управління західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, за 2021 рік виявили неправдиві відомості на понад 2,2 млн грн.

Щодо нього відкрили кримінальне провадження за декларування неправдивої інформації. Санкція статті передбачає штраф або позбавлення волі строком до двох років. У поліції Хмельницької області розповіли, що наразі у справі щодо посадовця триває розслідування, підозри йому не оголошували. Так, ніби «доларні завали» трьох родичів-держслужбовців — це для Хмельницького звичайна справа.

До речі, якщо хтось забув, то нагадаємо, що у помешканні та службових кабінетах Крупів виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою. Про нерухоме та рухоме майно, ювелірку та інші розкоші вже мовчимо. Схоже, ці люди взагалі нікого і нічого не боялися, коли «робили бабки» на бюджетних грошах. А кого ж вони мали боятися? Прокурорських інвалідів?

Анатолій Жучинський