Таке явище називається шрінкфляцією, тобто інфляцією харчових продуктів.

Втім, торговельні мережі в Україні можуть зобов’язати вказувати на цінниках на деякі продукти одразу дві ціни – фактичyу за товар та за кілограм чи літр, якщо він продається в меншій упаковці.

Для магазинів готують зобов’язання вказувати ціни за літр або кілограм

Відповідний законопроєкт готують у Верховній Раді, написів нардеп Дмитро Гурін в соціальній мережі X.

Подаємо законопроєкт, щоб на цінниках зобовʼязані були вказувати ціну за літр/кілограм, і оці всі пляшки по 850 мл молока пішли в минуле. На наступному тижні реєструємо”, – написав він.

Метою такого нововведення є боротьба із так званою шрінкфляцією, тобто інфляцією харчових продуктів – коли виробники зменшують кількість або об’єм товару в пакуванні, залишаючи при цьому стару ціну або змінюючи її незначно.

Споживачу здається, що ціна не змінилася, проте подорожчання насправді відбулося, адже в результаті покупець отримує менше товару за ту саму ціну, що є прихованою формою інфляції.

Якщо законопроєкт підтримають, буде внесено відповідну правку до ст. 15 Закону "Про захист прав споживачів", яка гарантує право на одержання необхідної та доступної інформації про продукцію.

Цим законом не регулюватимуть розмір упаковки, однак з додатковою інформацією на ціннику "можна буде легко порівняти ціни за літр".

Зміни стосуватимуться усіх товарів, які вимірюються літрами, кілограми, метрами квадратними, метрами погонними, пояснив Гурін.