У Хмельницькому на Алеї слави поховали прах, особисті та символічні речі восьми захисників України

Герої — Сергій Зелінський, Олександр Сербієнко, Олександр Дубовий, Альона Кушнір-Новіцька, Максим Капріца, Олексій Янін, Олексій Чернявський та Богдан Демчук загинули у 2022-2023 роках, і їхні тіла тоді не вдалося повернути з поля бою.

Нині місцем пам’яті воїнів став колумбарій на Алеї слави, де поруч з портретами захисників у нішах поховані урни з їхнім прахом, особистими або символічними речами.

Захисниця Альона Ку­шнір-Новіцька була бойовим медиком полку «Азов». Її мати поклала до урни босоніжки та медичний халат доньки, яка до останнього рятувала життя побратимів на «Азовсталі». Альона виявила бажання та приєдналась до війська у 2014 році. Загинула 15 квітня 2022 року на «Азовсталі» внаслідок влучення ворожого КАБу. Захисниці було 30 років. У неї залишився син.

Альона Кушнір-Новіцька

Олексій Янін боронив Україну з 2014 року. З 2015 року ніс службу в бригаді «Азов» як снайпер-розвідник. У 2022 році мав бути вдома до 5 березня, однак командир подзвонив 22 лютого і наказав повертатись. Коли почалось повномасштабне вторгнення, він стояв на обороні Маріуполя. У ніч з 6 на 7 квітня 2022 року човен, на якому був 38-річ­ний Олексій, не пристав до українського берега… Воїн загинув у мо­рі. Ємність, яку встановили у колумбарії, дружина “азовця” Тамара наповнила водою з Азовського моря.

Олексій Янін

Більше 10 років присвятив службі, зокрема у полку «Азов», Герой Олексій Чернявський, котрий родом із Нової Каховки. У 2015 році він брав участь у складній Павлопіль-Широкинській операції, був поранений, але швидко реабілітувався і став у стрій. У 2017 році доєднався до бригади «Азов». Мав звання сержанта. У Маріуполі, рятуючи пораненого побратима, загинув під час авіаудару 20 березня 2022 року…

Олексій Чернявський

26-річний старший сержант полку «Азов» Богдан Демчук із позивним «Вогник» загинув під час оборони Маріуполя 29 квітня 2022 року. Його тіла також не вдалося тоді повернути, є лише особисті речі, розповіла дружина військового Надія.

Богдан Демчук народився на Вінниччині, а зростав на Хмельниччині. На війну потрапив у 19 років. Спочатку приєднався до громадського формування з охорони порядку та кордону «Проскурівська сотня» і возив волонтерів у зону АТО, а в 2015 році пішов служити в окремий загін спеціального призначення «Азов». Воїн одружився й оселився у Мангуші під Маріуполем. У 2017 році у них із дружиною Надією народився син Михайло. 24 лютого 2022 року дружина з сином востаннє бачилися з Богданом. Він провів їх на евакуаційний автобус, а сам став на оборону Маріуполя.

Богдан Демчук

Хмельничанин Максим Капріца став на захист країни ще у 2015 році. Він був танкістом. 17 лютого 2022 року захисник збирався у відпустку, але так і не встиг. Його відправили у Волноваху на підкріплення бойових позицій. 1 березня 2022 року ворожий снаряд прилетів у танк Максима… Герою назавжди залишилось 33…

Максим Капріца

Олександр Сербієнко — майстер-сержант Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника з Ві­нниці Євгенія Пікуса. Він брав участь у важких боях за Лиман, що точилися у травні 2022 року. Під час одного з нальотів ворожої авіації 20 травня 2022 року Олександр Сербієнко загинув…

Олександр Сербієнко

Того ж місяця не стало Олександра Дубового, який ніс службу у 3 прикордонному загоні імені Героя України полковника Євгенія Пікуса. Воїн загинув 23 травня 2022 року. Йому було лише 24 роки…

Олександр Дубовий

Сергій Зелінський поліг на полі бою під час оборони Харківщини. Захисника не стало 4 червня 2023 року. Ще від початку повномасштабного вторгнення рашистів Сергій очолював український рух опору в окупованому Херсоні та співпрацював із Силами оборони України. Влітку 2022 року, розуміючи, що перебуває під підозрою у окупантів, чоловік зумів перетнути лінію фронту та вступив до лав Збройних сил України. Служив у Силах спеціальних операцій. Воював на найбільш відповідальних та небезпечних ділянках фронту. Загинув у віці 40 років. У Героя залишилися мати, дружина, син та донька, сестра.

Сергій Зелінський

Поховання військових вперше відбулося у новозбудованому колумбарієві на кладовищі мікрорайону Ракове. Стіна має 96 ніш для поховання урн.

Відтепер у рідних є місце, куди можна навідатись і вшанувати пам’ять Героїв…

Подібні колумбарії плануються і в інших областях.

Дарина Світла