Після чергових ударів ворога по енергетиці на початку грудня в Україні відновили знеструмлення. Під час вимкнень електрики дітям у школах та садочках Вінниці довелося перебувати у темряві. Факт викликав обурення та чимало обговорень серед батьків, адже біля багатьох закладів освіти встановлені генератори. У міському департаменті освіти відповіли, чому їх не використовують.
Редакція сайту Vinbazr.com звернулася зі запитом до виконавчого комітету Вінницької міської ради, щоб дізнатися скільки садочків та шкіл забезпечені генераторами, чи мають вони запас пального для роботи та за яких умов маю їх використовувати.
Публікуємо відповідь без змін:
“Загалом в закладах освіти на даний час наявні 197 генераторів різної потужності від 3 кВт до 100 кВт, з них за кошти бюджету громади придбано 120 генераторів і 77 надано міжнародними партнерами та різними благодійними організаціями. Більшість наявних в закладах освіти генераторів малої потужності від 3 до 6,5 кВт забезпечують резервне живлення в укриттях під час сигналу «повітряна тривога». Ще частина генераторів встановлена задля забезпечення роботи «муніципальних пунктів незламності».
Для забезпечення потреб закладів освіти потрібні генератори великої потужності – понад 50 кВт, які у закладах освіти до 2024 року були у вкрай обмеженій кількості – 12 шт. Враховуючи масовані обстріли ворогом енергетичної інфраструктури у березні-квітні 2024 року виконавчим комітетом Вінницької міської ради були направлені звернення всім міжнародним партнерам про надання гуманітарної допомоги, щоб мати змогу забезпечити освітній процес під час перебоїв з електропостачанням.
Однак, вони не одразу зрозуміли наскільки є серйозною проблема в Україні з електропостачанням, тому, у бюджеті Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік були вишукані додаткові резерви та придбано в заклади дошкільної та загальної середньої освіти 45 генераторів потужністю від 50 кВт до 62 кВт, ще 4 генератори потужністю від 50 кВт до 100 кВт отримано від міжнародних партнерів. На даний час в закладах освіти громади завершуються електромонтажні роботи, які дадуть змогу використовувати генератори під час знеструмлень.
Керівники закладів освіти самостійно визначають потребу у підключенні резервного джерела енергоживлення з метою забезпечення належного освітнього процесу. На даний час в закладах освіти наявний запас пального у кількості 84 тонни”, – йдеться у документі.