Вчителі схвильовані, бо почуваються безправними в таких ситуаціях. Натомість батьки сприймають такі дії своїх чад не що інше, як витівки, вважаючи школу віджилою, безавторитетною й застарілою у поглядах. Все одно після отриманих тут знань треба наймати репетиторів, а уроки — то так, щоб не нудьгувати вдома.
– Мій син-першокласник дуже ерудований хлопчик, багато з нами мандрує по світу, і з 3-х років вивчає англійську та польську мови, завжди готується до уроків, — розповідає батько Максима. — Але вчителька повідомила, що не захотів іти до дошки і відповідати. Я переконаний, що він знає урочний матеріал, бо готував домашнє завдання. Але сказав, що до дошки не піде і відповідати не буде. Вчителька просила «по-хорошому» розповісти ровесникам тему, а він сказав, щоб самі прочитали в Інтернеті, а якщо не розуміють, то нехай їм розкажуть їхні батьки. І сів за парту.
Такий випадок непоодинокий. Батьки повідомляють газеті, що такі вчинки «виводять» з колії весь клас, який стає некерованим — «не хочу», «не буду». Тож це протест чи норма для уроків, і чи можна покарати школярів і змусити бути слухняними?
Коментар заступника директора департаменту освіти і науки ОДА Олени Чорної:
– У таких ситуаціях в першу чергу треба мінятися самому вчителю і ні в якому разі не «ламати через коліно». Нинішні діти дуже різні. Покоління першачків інше, аніж 11-класників, і вчитель не має права порушувати особистий простір дитини. По новій українській школі не можна ламати дитину через коліно. Розумний вчитель завжди знайде вихід у нестандартних ситуаціях. Якщо дитина не хоче йти до дошки, то нехай відповідає з місця. Якщо відмовляється, то, можливо, в учня поганий настрій, значить, дозволити йому заспокоїтися й зацікавити на уроці, але не примушувати відповідати.
Державі треба визначитися: або діти розважаються, або вчаться. Навчання це важка праця, Якщо державі треба, щоб вчителі розважали учнів, тоді не треба вимагати якість знань на ЗНО. Не хоче відповідати, хай не відповідає, але й не претендує на гарні оцінки. А учні вже давно посилають вчителів на… Хто захистить вчителя?
Сьогодні не хочу відповідати, завтра немає настрою прогуляю урок або пошлю вчителя на… хай шукає до мене підход. Не реформа освіти а брєд собачий.