Понад 20 замовників, генпідрядників, субпідрядників будівництва нового житла у Вінниці мали нагоду обговорити проблемні питання оподаткування, а також дотримання трудового законодавства.

Відкриваючи зустріч, заступник начальника – начальник Вінницького управління ГУ ДФС у Вінницькій області Ігор Бондар націлив присутніх на готовність фіскальної служби чути суб’єктів господарювання, обговорювати проблемні питання, при одночасному розумінні бізнесом безумовного дотримання ним податкового законодавства та необхідності наповнення бюджету.

Серед іншого посадовець звернув увагу на те, що при активному розвитку житлового будівництва, будівельна галузь не демонструє наразі такого ж зростання податкових надходжень, забезпечуючи в бюджет м. Вінниці лише 4,3 відс. усіх податкових платежів. Відтак, на підставі аналітичних даних, зауважив на можливому застосуванні схем ухилення від оподаткування в даній галузі та ймовірних втратах бюджету. Зокрема, йшлося про використання для мінімізації сплати податків нижчого від середньо-обласного рівня заробітної плати, спрощеної системи оподаткування, неприбуткових організацій, тіньової занятості та ін. «Відповідно до обсягів прийнятого в минулому році в експлуатацію житла у нових житлових будинках міста Вінниці лише податку з доходів фізичних осіб ймовірні втрати бюджету перевищили 21 млн грн», – зазначив Ігор Бондар.

Риторику посадовця з фіскальної служби підтримав Владислав Скальський, заступник мера Вінниці, що відповідає за економічний розвиток і інвестиції. Зокрема він наголосив, що позиція муніципалітету для створення передумов зростання міського бюджету – це залучення інвесторів, які даватимуть нові робочі місця з гідною конкурентною заробітною платою. «У цьому ми – абсолютні партнери з фіскальною службою, – підкреслив заступник міського голови. – Будівельна галузь – не перша, де проводиться відкритий діалог, очікувані результати якого, прозорі правила ведення бізнесу, і відповідно, – збільшення надходжень до бюджету».

Серед іншого під час зустрічі розглядалися фінансові наслідки порушень у сфері працевлаштування.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області