У генпрокуратурі не знайшли підтверджень неправомірності отримання інвалідності хмельницькими прокурорами.

Очевидно, скоро й Крупа вийде з-під варти, їй повернуть 6, 5 мільйонів доларів, і відшкодують ще стільки ж за “моральний збиток”. А наша карма – управлятися “Скаліченою прокуратурою” і надалі сидіти по вуха в корупції… То для чого ці щоденні жертви та страждання, – запитують користувачі мережі?

Офіс генерального прокурора під час службового розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідності жодного із 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. А тому за результатом розслідування жодного з прокурорів не було звільнено. Про це інформує Офіс генпрокурора у відповідь на запит, повідомляє Центр протидії корупції.

ЦПД звернувся до відомства, щоб дізнатися про результати службового розслідування – чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями чи статусом. ОДП повідомив, що не зміг навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідності жодного із 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.

– За результатами службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджений виконувачем обов’язків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість коштів службового розслідування об’єктивно підтвердити або спростувати опубліковану у ЗМІ інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень чи службового статусу та пов’язаних з цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та ухвалення процесуальних дій у кримінальному провадженні, – йдеться у відповіді ОДП.

На запитання, чи притягнули до відповідальності хмельницьких прокурорів за наслідками розслідування, в ОДП не відповіли. Раніше ОДП повідомив, що під час службового розслідування про зловживання з отримання інвалідності було звільнено 5 прокурорів, ще 7 – звільнено з адміністративних посад. Однак не зазначив, що йдеться саме про звільнення хмельницьких прокурорів.

ОДП повідомив, що передав висновки цього службового розслідування до Державного бюро розслідувань, яке веде кримінальне провадження у цій справі. У ЦПК вважають, що таким чином ОГП засекретив інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності: “Так, хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та за своїх повноважень. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, який може тривати роками”.

17 жовтня головного прокурора Хмельницької області Олексія Олійника звільнили після скандалу з оформленням “інвалідності” для нього та 49 підлеглих. Його перевели на посаду керівника відділу в цьому ж відомстві.

І хто після цього повірить, що з корупцією українська влада “безкомпромісно бореться”?