У своїй офіційній заяві МЗС наголошує, що нещодавні зміни до законодавства про діяльність релігійних організацій не спрямовані на заборону будь-якої конкретної церкви. Їхня мета – захистити релігійні організації в Україні від впливу Російської православної церкви, яка, за словами української сторони, використовується Росією як інструмент у гібридній війні.

МЗС України зазначає, що закон має на меті захистити українські релігійні організації від підпорядкування керівним центрам, розташованим у країні-агресорі.  Росія систематично використовує релігію для підриву української державності та виправдання своїх військових злочинів.

«Закон переслідує легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, «є ідеологічним продовженням злочинного режиму», – зазначають в МЗС.

Там також пояснили, що саме Росія вчиняє численні порушення релігійних свобод в Україні, включаючи руйнування церков та переслідування віруючих.

МЗС України закликає міжнародну спільноту звернути увагу на реальну ситуацію в Україні та засудити дії Росії, яка використовує релігію як інструмент гібридної війни.

«Нагадуємо ООН, що Росія системно використовує релігію як зброю у загарбницькій війні проти України. Російська держава через підконтрольну їй РПЦ освячує звірства проти українців і вихваляє злочинців, які їх скоюють. У цьому контексті, українська держава має обовʼязок захисту своїх громадян від деструктивного впливу держави-агресора, зокрема з використанням релігійних організацій, які в Російській Федерації зрощені з державою і прямо проголосили своєю метою знищення української державності, культури, ідентичності», – йдеться в заяві МЗС.

Як відомо, ООН висловила стурбованість щодо обмеження релігійної свободи в Україні внаслідок нових законодавчих змін. Українська влада, в свою чергу, стверджує, що ці зміни є необхідним заходом для захисту національної безпеки та суверенітету.