Після публікації про те, що Верховний Суд дав добро на розгляд дисертації професорки Вікторії Петрушенко щодо плагіату і відмінив рішення інших судів, до нас звернулись читачі, що мають відношення до ВНМУ, громадські діячі, яким не байдужа доля вузу.

Ось про що повідомила звільнена із вузу доцент Тетяна Супрунова:

– Міністерство охорони здоров’я України закриває очі на порушення ректора Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова – Вікторії Петрушенко. Суспільство все частіше дізнається про порушення законодавства та зловживання посадовими особами вищих навчальних закладів.

Нещодавно МОЗ України стало відомо про кричущі факти, які стосуються діяльності ректора ВНМУ Вікторії Петрушенко. Але вони вирішили піти на порушення всіх законодавчих норм та продовжити протекцію та підтримку ректора-порушниці та ректора-плагіатора?

Що відбувається?

З наданого документа для МОЗ України стало відомо, як переконує Тетяна Супрунова, що Петрушенко В.В. на регулярній основі, як ректор медичного університету, здійснює:

1. Порушення Статуту та контракту ректора:

– Звернення містить докази систематичних порушень Статуту університету, Контракту ректора та Колективного договору.

2. Фінансові та кадрові порушення:

– Нецільове використання бюджетних коштів, невідповідності у фінансових звітах.

– Надмірна кількість штатних викладачів порівняно з кількістю студентів. Та, незважаючи на це, приймаються нові співробітники з метою ухилення від мобілізації.

– Звільнення працівників з порушенням процедур та мобінг.

3. Неякісне управління і низька ефективність:

– Зниження показників вступної кампанії та якості освіти.

– Відсутність стратегічного плану розвитку університету, що призводить до погіршення рейтингів та фінансової ста­більності.

4. Проведено з порушеннями реформу закладів охорони здоров’я:

– Реорганізація університетських медичних закладів (Науково-дослідного інституту реабі­літації осіб з інвалідністю та Університетської клініки) без врахування інтересів громадськості, працівників та студентів.

– Незаконне масове скорочення чи звільнення за згодою сторін цілого штату працівників цих закладів, а це більше 400 осіб.

5. Порушення прав і умов роботи студентів та викладачів:

– Невідповідність умов для осіб з особливими освітніми потребами.

– Ігнорування обов’язкового оприлюднення інформації відповідно до законодавства.

6. Порушення антикору­­­пційного законодавства:

– Неподання декларацій за певний період та несвоєчасне подання з недостовірною інформацією.

– Порушення вимог зберігання та оприлюднення персональних даних.

7. Недбале ставлення до питань безпеки:

– Неправильна організація системи охорони праці, протипожежних норм та цивільного захисту.

8. Ігнорування норм прозорості та підзвітності:

– Відсутність громадських обговорень бюджету університету та ключових питань його діяльності.

– Неоприлюднення фінансових звітів і документів на офі­ційному вебсайті університету.

– Відсутність прозорості під час ухвалення рішень, пов’язаних із управлінням університетом і його підрозділами.

9. Маніпуляції зі складом Вченої ради:

– Формування складу Вченої ради під контроль ректора, порушення вимог щодо мінімального представництва науково-педагогічних працівників.

– Несвоєчасні вибори членів Вченої ради серед співробітників і студентів.

10. Порушення процедур працевлаштування та звіль­нення:

– Призначення осіб на посади, які не відповідають квалі­фікаційним вимогам, зокрема керівників і технічного персоналу.

– Невиконання вимог законодавства щодо гарантій при звільненні працівників університету та пов’язаних закладів охорони здоров’я.

11. Незадовільне управління інфраструктурою університету:

– Непродумана кадрова по­літика призвела до відсутності інженерно-технічного персоналу, відповідального за безпеку буді­вель, споруд та обладнання.

– Звільнення великої кіль­кості досвідчених співробітників без плану їхньої заміни чи адаптації.

12. Порушення доступу до публічної інформації:

– Неподання інформації на запити згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації».

– Ненадання ключової інформації щодо функціонування університету студентам, викладачам і громадськості.

13. Ігнорування прав студентів:

– Створення небезпечних умов навчання через проблеми із забезпеченням охорони праці та безпеки на території університету.

– Відсутність системної роботи з інклюзивності для студентів з особливими потребами.

14. Руйнування репутації університету:

– Погіршення позицій університету в міжнародних і національних рейтингах.

– Втрата конкурентоспроможності через недоліки в управлінні та нерозв’язані конфлікти.

Ці та багато інших фактів навела та оприлюднила Тетяна Супрунова та інші члени колективу, над якими було вчинено розправу.

— Ці порушення вимагають втручання Міністерства охорони здоров’я та незалежного розслідування, але МОЗ України в порушення всіх чинних законодавчих норм надіслало скаргу на Петрушенко для розгляду... самої В. Петрушенко. Таким чином не лише порушено закон. Це ще й спровокувало мобінг, як поділилась Тетяна Супрунова, її чоловіка – старшого викладача кафедри нормальної фізіології.

— Міністерство охорони здоров’я, яке є засновником медичних університетів і має здійснювати контроль за їхньою діяльністю, відмовчується або ж фактично закриває очі на дії ректора. Незважаючи на численні звернення працівників, студентів та громадських активістів, конкретних дій щодо вирішення ситуації не вжито. Виникає запитання, чому МОЗ України зацікавлене в «кришуванні» Петрушенко В.В.? — ділиться Тетяна Супрунова та інші незгодні із діями ректора.

– Ми закликаємо Офіс Президента України, Верховну Раду України, Комітети Верховної Ради, Кабінет Міністрів України, Офіс Генерального прокурора, Національну поліцію України, СБУ (Служба безпеки України), Національне агентство з питань запобігання корупції — НАЗК, НАБУ та інші від­повідні органи звернути увагу на цю ситуацію і розпочати ретельну перевірку діяльності ректора – Петрушенко В.В. та інших посадових осіб, які сприяють її порушенням на посаді ректора Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова — її заступників Андрушко, Погорілого, Гнатюка, Сергійчука, декана Шевчука! — вимагають ті, хто увійшов до числа тих більше 400 звільнених.

Громадськість має контролювати дії ректора-порушника та МОЗ України, адже йдеться про якість освіти і репутацію цілої галузі. Порушники мають відповідати за свої дії перед законом, незалежно від їхньої посади чи зв’язків.

Тетяна Супрунова

Від редакції. Як бачите, вогнище конфлікту у ВНМУ лише розгоряється. І погасити його можуть дві речі — об’єктивна перевірка фактів та врешті оприлюднення експертизи   НАЗЯВО щодо плагіату в докторській дисертації ректорки Вікторії Петрушенко. І цей факт поставить крапку, хто керує вузом: геніальний і професійний керівник, вона ж народна артистка України, чи «недоброчесність року». Невже ви так цього оприлюднення боїтесь, пані ректорко? Бо ж тоді виходить, що там є той «безбожний» плагіат, про який говорять?

Готові вислухати інші точки зору.