«Дуже хороший результат». Зеленський розказав, що вирішив «Рамштайн»
Під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 9 січня Україна досягнула домовленостей про додаткові пакети підтримки на $2 млрд. Про це Володимир Зеленський сказав журналістам в Італії.
«Хочу подякувати усім партнерам, всім міністрам оборони – це 50 країн плюс. У нас сьогодні була дуже хороша зустріч і дуже хороший результат. Додаткові пакети на $2 млрд щодо підтримки України, плюс, що дуже важливо, вісім коаліцій спроможностей. Це вже на папері. 34 країни вже підтримують ці стратегічні коаліції», – зазначив він.
Глава держави також повідомив, що під час засідання питання, чи буде продовжено формат «Рамштайн», не порушувалося.
«Тому що всі розуміють, що наступна зустріч у лютому, всі про це вже домовилися. Для нас важливий цей майданчик, на якому зустрічається така велика кількість країн. Важливо, щоб він продовжив свою роботу», – наголосив глава держави.
Посилення ППО. Зеленський повідомив про «достатньо серйозні» домовленості
Президент України Володимир Зеленский дав коментар за підсумками засідання «Рамштайну». Зокрема, він розповів, чи надійдуть в Україну обіцяні партнерами системи ППО.
«Гарантовано, що 19 додаткових систем буде. Ви правильно сказали, чи гарантовано, що вони доїдуть? У нас є підтвердження, є підтримка. Є ще не всі 19 систем, скажу відверто, але є достатньо серйозна кількість систем, які прогарантували партнери», – сказав Зеленський.
За його словами, Україна та партнери зараз працюють, щоб системи швидше доїхали.
Відправка міжнародного контингенту в Україну. Зеленський каже про «серйозні рішення»
Президент України Володимир Зеленский дав коментар за підсумками засідання «Рамштайну». Зокрема, про відправку міжнародного військового контингенту в Україну і «позитивний відгук» Британії у цьому питанні.
Президент зауважив, що ініціатива щодо контингенту миротворців може стати частиною гарантій безпеки для України.
«Безумовно одним контингентом деяких країн не обійдеться. Цього недостатньо», – зазначив він.
Зеленський додав, що дана ініціатива була заснована президентом Франції Еммануелем Макроном. Він також сказав, що буде говорити про це з прем’єр-міністром Британії Кіром Стармером, тим самим анонсувавши візит глави британського уряду до в України.
«Британці дивляться позитивно на ініціативу Макрона щодо миротворців. Але я буду в деталях говорити з прем’єр-міністром про це на нашій зустрічі. Вона відбудеться. У нього буде візит в Україну. Будемо говорити, у нас вже є серйозні рішення між нашими країнами, але про це згодом», – резюмував президент.
Також Зеленський наголосив, що для України проти такого ворога як Росія недостатньо лише європейських гарантій безпеки.
«Нам потрібні об′єднані гарантії безпеки США і Європи. Безумовно, найсильніші гарантії безпеки – це вступ до НАТО. Але на шляху до НАТО треба мати гарантії безпеки і від США, і від європейських колег», – зазначив президент.
Зеленський і Мелоні обговорили майбутню конференцію з відновлення України в Римі
Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Головою Ради міністрів Джорджею Мелоні. Йшлося про зміцнення безпеки, глобальні події та підготовка до цьогорічної конференції з відновлення України. Про це глава держави повідомив у соцмережі Х.
«Одразу після зустрічі у форматі «Рамштайн» я прибув до Італії, де провів переговори з Головою Ради міністрів Джорджею Мелоні. Серед ключових тем нашої розмови — зміцнення безпеки, глобальні події та підготовка до цьогорічної конференції з відновлення України, яка відбудеться в Римі», – повідомив Зеленський.
Президент України подякував Італії та італійському народові за їхню непохитну підтримку.
«Разом ми можемо наблизити справедливий мир і зміцнити наші колективні позиції», – резюмував він.
Згодом у розмові з журналістами за підсумками переговорів в Італії Зеленський конкретизував:
«Я подякував прем’єр-міністру за позитивне рішення щодо наступного пакету підтримки. Зараз ми хочемо прискорити деякі деталі з нього пакету. Ви знаєте, що у нас є напівіталійські напівфранцузькі системи протиповітряної оборони SAMP/T. Для нас дуже важлива кількість ракет до них. Є відповідний пакет ракет, ми їх отримаємо. А є ще відповідний пакет, який треба допрацювати, щоб вони до нас дійшли. Це те, що терміново треба зробити».