Чим старшою людина стає, то більшого значення набуває генетика

Учені вважають, що тривалість життя приблизно на 25% залежить від генів і на 75% – від довкілля і способу життя. Однак, коли людям близько 100 років і більше, це процентне співвідношення змінюється. Про це заявив професор медицини в Бостонському університеті, доктор Томас Перлз, пише The New York Times.

Дослідження показують, що можливість дожити до 80 або навіть до 90 років значною мірою залежить від самої людини.
“Є дуже чіткі докази того, що для населення загалом здоровий спосіб життя справді подовжує його тривалість”, – зазначила професор медицини та генетики в Медичному коледжі Альберта Ейнштейна Софія Мілман.

Опубліковане торік дослідження, в якому аналізувався спосіб життя понад 276 000 чоловіків і жінок, показало, що дотримання 8 здорових звичок може додати до 24 років до життя людей. Йдеться про такі звички, як здорове харчування, регулярна фізична активність, хороший сон, управління стресом, наявність міцних стосунків, відмова від паління, наркотиків і алкоголю.

Водночас, як зазначається в статті, чим старшою людина стає, тим більшого значення набуває генетика.
“Дійсно, дослідження показали, що багато людей з винятково великою тривалістю життя не дотримуються здорових звичок більше, ніж середньостатистичний американець. І все ж вони живуть довше і мають нижчі показники вікових захворювань, таких як хвороби серця і деменція”, – пише видання.

При цьому акцентується, що не існує одного гена, який забезпечує захист від усіх старіючих і вікових захворювань, більш імовірно, що їх сотні.
Також, як акцентував доктор Перлз, наявність правильного набору генів, що впливають на тривалість життя, “як виграш у лотерею”.

А директор Інституту досліджень старіння при Медичному коледжі Альберта Ейнштейна, доктор Нір Барзілай порадив не приймати поради щодо здоров’я від довгожителів – для них спосіб життя, імовірно, не мав великого значення, як для інших.