У неї залишилось троє дітей, чоловіка поховала раніше. Відомо, що свого часу жінка їздила на заробітки до Росії. А останні роки торгувала домашньою продукцією на ринку «Урожай». Того трагічного ранку вона поспішала із сумками на автобус…

Місцеві жителі нарікають: через ремонт дороги розміток та переходів у центрі Літина ще не нанесли. Тому нині складно сказати, чи трагедія сталася саме на пішохідному переході.

– На мій погляд, тіло постраждалої лежало за кілька метрів до «старої» розмітки, якою був позначений перехід раніше. А це ще й був базарний день, багато машин припарковано в районі автовокзалу. І люди бігають туди-сюди через дорогу, де їм заманеться, не тільки переходами. Свідки кажуть, що водій вантажівки пропустив пішоходів. А постраждала раптово вирішила повернутися назад, не врахувавши, що у водія прямо перед високою кабіною «сліпа зона», — розповідає житель Літина Максим Тишкевич. — Мене обурило: тіло загиблої лежало від половини восьмої ранку аж до початку дванадцятої.

У базарний день, сотні людей бігають повз, до райвідділку 300 метрів. Якщо навіть у нашому районі немає відповідних спеціалістів-криміналістів для задокументування ДТП, то з Вінниці їхати аж півгодини. Дорога (міжнародна М-12) наполовину перекрита вантажівкою, тут же кілька магазинів, яким постачальники підвозять товар, і мусять десь стати, щоб розвантажитися, додатково блокуючи проїзну частину. Можна ж патрульних на кілька годин поставити, щоб вони по черзі пропускали машини повз місце ДТП…

У прес-службі обласної поліції повідомили, що за кермом вантажівки був 48-річний житель Вінниці. На момент вчинення ДТП він був тверезим. Відкрите кримінальне провадження.

Тим часом районна рада, врахувавши дану аварію та численні звернення жителів Літина та з метою запобігання виникнення подібних випадків, направила звернення до начальника служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігоря Корольчука. Саме ця служба відповідальна за проведення ремонту дороги державного значення, яка проходить через центр Літина, та має вжити заходів, аби схожих трагедій не було.

Віталіна Трудько