Мін’юст зазначив, що санкційне стягнення активів є безповоротним переходом майна у власність держави без компенсації колишньому власнику, з метою захисту держави від майбутніх компенсацій.
Вищий антикорупційний суд закрив провадження за скаргою Агентства з розшуку та менеджменту активів щодо заборони продавати арештовані активи Віктора Медведчука 23 січня 2025 року. Мін’юст офіційно це рішення підтримав.
Так безповоротне стягнення активів можливе саме в межах санкційної процедури за рішенням ВАКС, повідомляє Міністерство юстиції.
За результатами розгляду колегією суддів постановлено рішення про закриття провадження за апеляційною скаргою представників АРМА на ухвалу ВАКС, — йдеться у дописі.
Мін’юст підкреслює, що відомство відстоює послідовну позицію щодо активів підсанкційних осіб у тих справах, де є підстави та докази для застосування санкції стягнення. Також наголошується, що правова позиція захищає державу від майбутніх компенсацій та ризику повернення майна власнику.
Адже, санкційне стягнення активів – це безповоротний перехід майна у власність держави без права на компенсацію колишньому власнику, — пояснили у Мін’юсті.
