У ці дні до редакції надійшло чимало звернень наших читачів із обуренням: чому наші депутати та представники влади поїхали до США на молитовний захід?! Хіба помолитись не можна було вдома? — запитують вони. Обурення прозвучало і від воїнів з фронту.
Поїхати до Європи, далі полетіти до США і проживати там, а потім повернутись назад — це ж немалі кошти. То невже не краще було ці кошти потратити на ЗСУ? Думають, у нас тут все є — то запрошуємо приїхати і подивитись. Ганьба, прості люди донатять, а депутати до США валять, — обурюються воїни.
Як відомо, навіть Президент Зеленський розкритикував таку кількість депутатів із України на заході.
«Половина депутатів на молитовному обіді у США. Може б, таку ініціативу проявили, щоб відвідувати наших воїнів?»…
Що це був за захід та хто там був? — поцікавились журналісти «33-го».
Які представники Вінницької обласної ради поїхали у США?
— У столиці США, Вашингтоні, протягом 3-8 лютого тривав «Український тиждень». Участь у заходах брали і депутати Вінницької обласної ради.
Світлину з США опублікував заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський, який є депутатом Вінницької обласної ради.
На фото біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Вашингтоні він разом із головою Вінницької облради Вячеславом Соколовим, його заступниками Ігорем Івасюком і Володимиром Кістіоном. Всі пройшли від УСГ. Також на світлині депутати обласної ради Ірина Івасюк, Дмитро Чаленко, Наталя Замкова («Українська стратегія Гройсмана»), Тетяна Каменщук («Слуга народу»).
«Розпочали програму українського тижня у Вашингтоні.
Разом з колегами взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку у Вашингтоні.

Спільна молитва англійською та українською біля монумента Великому Кобзарю єднає українців з усього світу.
Вільний світ повинен знати і постійно підтримувати прагнення українців бути вільними серед вільних та рівними серед рівних», — написав Владислав Скальський.
Загалом з Вінниччини до Вашингтона приїхало 15 учасників делегації.
«Український тиждень у Вашингтоні — це платформа для налагодження зв’язків із міжнародними партнерами та сприяння відкритому міжнаціональному діалогу».
«Програма заходу надзвичайно насичена: за сім днів відбудеться лідерський форум, бізнес-форум, виставка проєктів підтримки України, форум сім’ї та демографії, молитовний сніданок та багато іншого. Понад 1000 лідерів політики, бізнесу, релігійних спільнот та військових приїхали у Вашингтон для зміцнення зв’язків між Сполученими Штатами та Україною», — зазначено на сайті Всеукраїнського собору, де опублікували світлину, на якій зокрема народна депутатка з Вінниччини Лариса Білозір та Олександра Устінова, нардепка родом з Вінниці, чоловік якої живе в США.

Однак у багатьох людей з України інша точка зору.
— Невже допустимо заступникові голови Вінницької облради Ігореві Івасюкові їхати туди з дружиною?
Може б, хоч «для відводу очей» включили до складу делегації воюючих депутатів?
– Хлопці і дівчата, ви що, завчасно запасли візи, щоб драпати з України? Бо це треба очі в сірка позичити, щоб сім’ями туди їздити.
– Кажете, за свої гроші? А слабо було за ці гроші зібратись і купити дрони? — запитують воїни. — Чекайте, не сподівайтесь, нас усіх не повбивають — повернемось і завітаємо до кожного.
З половини перерахованих осіб ми жодного разу не бачили тут, на фронті. Носа сюди бояться показати, хоча йшли слугами народу.
А тут сотні виборців…
– Ну це ж треба — взяти і ось так, без стида і сорому, повалити на тиждень. А робота? Виходить, так роздули штати, що можна 16 чиновників вирвати запросто, то, може, переполовинити ті ради, які впали по рейтингах нижче плінтуса, і сюди, до нас, на фронт?! Нам так не вистачає людей.
— Відбір був за принципом: свій — чужий, а не за досягненнями. Ми молились вдома, — діляться і самі депутати облради.
– Я хочу, щоб мені подзвонили Івасюк та Соколовий, вони мене добре знають, і запитати — за кого воюю я і мій син?! За те, що вони зараз, у час війни, сімейними парами від імені нас роз’їжджають за океан?
Всі чоловіки, подивіться на фото, призовного віку! Як вони спокійно виїхали за кордон – голова і два заступники, ректори?
І так можуть спокійно на тиждень покинути роботу? А у мене побратим не міг на три дні вирватись з фронту, коли його дружині по онкології робили операцію. То це що за два паралельних світи?
Чого наші ради, де здорових качків призовного віку можна мінімум взвод з кожної набрати, мають бронь? А де ж приклад для народу?
Тільки подумати — поїхав голова і два заступники. А всього три! Було чотири! В час війни хіба не злочин так роздувати штати, бо ж є іще обласні та районні адміністрації! І ще громади! Це-то паралелі влади! Скільки там чиновників — армія! І ось ця поїздка показала, що їх можна переполовинити і на фронт! — заявив ексдепутат обласної ради Григорій Зозуля, нині воїн ЗСУ.
А ось делегація від Хмельницької області складала чотири представники
Делегацію Хмельницької області представили голова обласної ради, віцепрезидент Асоціації з питань соціальної політики та охорони здоров’я Віолета Лабазюк, депутати обласної ради Інна Шоробура, Олександр Корнійчук та член Консультативної ради з питань сприяння захисту прав та інтересів військових і ветеранів Віталій Пєвнєв.
Дещо раніше голові обласної ради вдалося налагодити співпрацю з представниками американського штату Юта. І згодом делегація на чолі з сенатором штату Стюартом Адамсом побувала на Хмельниччині, уклавши низку договорів у оборонному та технологічному секторах. А цього разу, як повідомила Віолета Лабазюк, у рамках візиту до США було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Хмельницькою обласною радою та організацією NGO «Together ministry» (штат Джорджія, США). Документ передбачає гуманітарну та реабілітаційну допомогу дітям, які постраждали від війни, а також військовослужбовцям після поранень.
Андрій Власенко
Від редакції. А що думаєте ви про вояж такої великої делегації за океан у час війни? Коли Україна на межі виживання?