Попри відносно холодну погоду, на присадибних ділянках, дачах і в лісах активізувались кліщі.
Лікар-епідеміолог Вінницького ОЦКПХ Світлана Кушнір розповідає: “Підступність кліщів у тому, що вони присмоктуються до тіла людини непомітно і безболісно, тому їх виявляють переважно на наступний день після присмоктування або й пізніше, коли воно в’їдаються в тіло.
Початок активності кліщів припадає на березень-квітень, але можуть укусити й узимку
«У 2024 році хворобу Лайма (бореліоз), викликану укусами кліщів, у області діагностували в 395 осіб. Найбільша кількість випадків захворювання реєструвалась у Вінницькому районі – 223 (в т.ч. у Вінниці – 194) і в Хмільницькому районі – 63. Найменшу кількість зареєстровано на території Жмеринського району – 15 випадків.
Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви.
Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, а от після третьої доби наближається до 100%», - розповідає медикиня.
Як уберегтися від укусів кліщів?
- для відпочинку на природі надягайте світлий одяг, який закриває відкриті ділянки тіла та обов'язково оглядайте один одного після відпочинку, щоб переконатися, що на вашому тілі немає кліщів;
- на відкриті частини тіла нанесіть репелент – препарат, який відлякує кліщів;
- відпочивайте на відкритих галявинах, а не біля кущів, ходіть посередині стежки;
- про укус повідомте сімейного лікаря і виконуйте його рекомендації;
- щоб запобігти розмноженню іксодових кліщів на присадибних ділянках і в садах, утилізуйте сухе листя, регулярно викошуйте траву.
Витягнути кліща з тіла можна в кабінеті медичного закладу, де вам допоможе кваліфікований медик.