Про це пише Financial Times із посиланням на джерела.

За словами співрозмовників газети, план Варніга передбачає зв’язок з командою Трампа через американських бізнесменів як частину прихованих зусиль, спрямованих на сприяння припиненню війни в Україні та поглиблення економічних зв’язків між США і РФ.

За словами джерел у Вашингтоні, деякі діячі адміністрації Трампа знають про ініціативу залучення американських інвесторів і розглядають її як частину зусиль, спрямованих на відновлення відносин з Москвою.

Один із співрозмовників розповів, що один консорціум інвесторів під керівництвом США вже розробив контури постсанкційної угоди з “Газпромом”, хоча їх було кілька.

При цьому високопосадовці ЄС дізналися про обговорення перезапуску “Північного потоку-2” протягом останніх тижнів. Лідери кількох європейських країн занепокоєні і вже обговорили це питання, розповіли виданню ознайомлені посадовці.

"Цей план теоретично дасть США безпрецедентний вплив на постачання енергоресурсів до Європи після того, як країни ЄС вирішили покласти край своїй залежності від російського газу після її вторгнення в Україну", - пише FT.

Але, за словами газети, перешкоди теж є значними. Для цього потрібно, щоб США скасували санкції проти Росії, Росія погодилася відновити постачання, які вона припинила під час війни, а Німеччина дозволила б газу надходити до всіх потенційних покупців у Європі.

"США сказали б: "Ну, тепер на Росію можна буде покластися, тому що американці, які заслуговують на довіру, стоять посередині", - сказав колишній високопоставлений американський чиновник, який був обізнаний з деякими зусиллями з укладання угоди. Він додав, що американські інвестори отримають "гроші задарма".

Переговори відбуваються в той час, як адміністрація Трампа намагається укласти мирну угоду через двосторонні переговори з Росією. Трамп обіцяв поглиблення економічної співпраці з Росією, якщо вдасться досягти мирної угоди.