Вона вважає, що це забезпечить довготривалу та ефективну безпеку для України.

Заяву Мелоні цитує Financial Times.

За словами Мелоні, надання Україні гарантій колективної безпеки НАТО без формального членства було б ефективнішим, ніж інші варіанти, зокрема введення миротворчих сил для контролю за режимом припинення вогню.

“Поширення на Україну того ж захисту, який мають країни НАТО, безумовно, було б набагато ефективнішим, хоча це було б чимось відмінним від членства в НАТО. Я думаю, що це було б стабільною, тривалою, ефективною гарантією безпеки, значно кращою, ніж деякі з пропозицій, які я бачу”.

Деталі: Відповідаючи на запитання, в чому різниця між пропозицією Мелоні і наданням Україні повноправного членства в НАТО, прессекретар італійського уряду сказав, що цей крок гарантує, що положення про взаємну оборону буде застосовано “також і для захисту України… навіть на території за межами НАТО, незалежно від членства Києва”.

"Відправлення невизначених військових контингентів, британських чи будь-яких інших, є найскладнішим і, можливо, найменш ефективним рішенням. Я про це говорила, повторювала і також виключила можливість того, що в цьому контексті можуть бути направлені італійські військові".

Наприкінці лютого прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що найефективнішими гарантіями безпеки для України є її членство в НАТО.

Президент США Дональд Трамп 26 лютого заявив, що в межах майбутньої угоди про "припинення війни" в Україні він виключає можливість її членства в НАТО. Він також сказав, що причиною повномасштабного вторгнення Росії в Україну нібито став Альянс, а саме – обіцянка, що Україна колись стане його членом.

Раніше міністр оборони США Піт Гегсет також виключив членство України в НАТО як частину "мирного врегулювання" війни.
Україна тим часом продовжує наполягати, що не змінює позицію щодо членства в Північноатлантичному Альянсі.
Прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні наразі виглядає як найефективніший комунікатор між Європою і США, особливо з важливих для України питань.