Таке зростання стане результатам ухвалення закону №11090. Це приблизні оцінки, які можуть змінюватись і за умови, якщо дорожчатиме чи дешевшатиме долар щодо євро, і за умови, якщо прогноз МВФ щодо курсу гривні виявиться помилковим.
Однак якщо припустити, що в МВФ не помилились, а європейська валюта утримуватиме сталі позиції стосовно долара, в середньому пачка сигарет середнього класу може подорожчати орієнтовно на 28,6 грн. Ціни зростатимуть не одразу. Річ у тому, що в магазинах, супермаркетах і навіть на заводах є певний запас продукції. Тому в січні українці купуватимуть сигарети, які були виготовлені та з яких було сплачено акциз ще в грудні.
“Заходи щодо подальшого підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до вимог директиви 2011/64/ЄС та вираження їх у євро рекомендовано Міжнародним валютним фондом при виконанні програми для України “Механізм розширеного фінансування” (The Extended Fund Facility, EFF). Зокрема, Національною стратегією доходів до 2030 р., затвердженою розпорядженням Кабінету міністрів України від 27.12.2023 №1218, передбачено визначення ставок акцизного податку на тютюнові вироби в євро та продовження графіка наближення їхнього розміру на тютюнові вироби до мінімального рівня, встановленого директивою 2011/64/ЄС”, – йдеться в пояснювальній записці Мінфіну.
Питання підвищення акцизів на сигарети – дуже болюче для тютюнових компаній. Чим дорожчі сигарети, тим більше українців замислюються про те, аби покинути шкідливу, та ще й затратну звичку. Як показує дослідження ГО “Життя”, коли середній акциз на пачку становив 6,08 грн, кількість курців була на рівні 6,7 млн осіб (2015 рік). Поступово акцизи зростали. Станом на 2019-й акциз на пачку зріс до 19,6 грн, тоді як кількість курців склала 5,56 млн осіб. Водночас значно зростають акцизні доходи державного бюджету. У зазначений вище період вони збільшилися з 22,1 до 44,1 млрд грн на рік.
Гарна новина.
А коли вже щось подешевшає!!!