Слідчий суддя Вінницького міського суду розглянув застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по провадженню за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 426-1 КК України. Це – Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці. Санкція – розбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.
Особа, яку підозрюють – підполковник Оксана Янчак, заступник начальника Вінницького ОМ ТЦК та СП – начальник мобілізаційного відділення.
Її підозрюють в тому, що спільно з групою осіб з начальником відділення зв’язку Вінницького ОМТЦК та СП Валерієм Кищуком у вересні минулого року побили призовника. А після побиття змусили його “добровільно заповнити анкети”.
Вінницький міський суд ухвалив рішення взяти Оксану Янчак під варту без права внесення застави.
Зазначимо, що захисники військовослужбовиці під час судових засідань виступили проти тримання її під вартою. Вони наголосили, що розслідування триває вже майже пів року, і протягом цього часу жодного тиску з боку підозрюваної не здійснювалося. Один із адвокатів, зокрема, просив врахувати те, що сам потерпілий вчиняв протизаконні дії.
— Зокрема, листом від 12.09.2024 року на адресу начальника ПрАТ «Вінницяоблпаливо» було надіслано повідомлення, у якому зазначалося, що громадянин Смольницький, зловживаючи наданим йому законним правом на бронювання, відкрито через соціальні мережі висміював діяльність військовослужбовців Вінницького ТЦК та СП. При цьому він грубо порушував законодавство у сфері охорони державної таємниці, розголошуючи інформацію про заходи та показники розвитку Збройних сил України, — сказав захисник.
Його колега додав: “Мені, як колишньому військовослужбовцю правоохоронного органу, доволі дивно спостерігати цю ситуацію, коли щодня з відкритих джерел відомо про просування ворога. На плечі цієї жінки поклали питання мобілізації. Вона не повинна бігати, як собака, по Вінниці, ловити ухилянтів і забезпечувати їхню доставку. Вона має, не виходячи з кабінету, організовувати роботу. А тепер, у період воєнного стану, коли ситуація й так складна, цілий орган ДБР разом із прокуратурою спеціально привели до вас”.
Крім того, захисник додав, що слова прокурора про те, що хтось відмовився свідчити через страх перед пані Янчак, не мають жодного юридичного підтвердження. Також він наголосив на певних невідповідностях в підозрі.
Андрій Власенко
І син школяр залишився без мами.
А як гарно вона вміла кричати на людей, які не могли їй відповісти…