В селі Оксанівка археологи проводять дослідження оборонного скельного монастиря ХІ-ХVII століть, який є пам’яткою культурної спадщини. Про це розповіла на своїй сторінці у фейсбук місцева жителька, громадська діячка Мирослава Марченко.

«З метою поглибленого вивчення пам’ятки культурної спадщини місцевого значення Оборонного скельного монастиря в селі Оксанівці та пам’ятки історії трипільської доби в селі Слободі Підлісівській до нас споряджено археологічну експедицію під керівництвом головного спеціаліста державної археологічнії служби України кандидата історичних наук Павла Нечитайла!

В складі експедиції доктор історичних наук, професор, старший науковий співробітник відділу історії та археографії НАН ім. М.Грушевського Олег Євгенович Мальченко; спелеолог, скалелаз Андрій Белінський, Юрій Мак, студенти університету Кам’янець – Подільського педагогічного університету», – розповідає жінка.

Археологічні дослідження тривають уже декілька днів. За цей час дослідники спускалися на мотузках до окремих печер, а під деякими печерами почали робити розкопки. Окрім того, під час дослідження печери, яка закрита для відвідувачів, археологами були знайдені дуже давні, вцілілі зображення хрестів собливої форми, різноманітних «сіток» та навіть незвичної квітки та жінки.

Пані Мирослава також зазначила, що по завершенні робіт в Ямпільському  музеї образотворчого мистецтва відбудеться зустріч з членами експедиції, підведення підсумків та визначенння завдань на майбутнє.