Відкриття оновленої Козятинської КДЮСШ,  урочисте відкриття після ремонту Козятинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, ознайомлення з роботою ЦНАПу і зустріч із сільськими, селищними головами та головами об’єднаних територіальних громад Козятинщини — такою була програма робочої поїздки Валерія Коровія, голови Вінницької ОДА, у  місто залізничників 15 травня.

…Козятинські юні спортсмени жартували, що нічку не спали, готуючись до виступів на відкритті реконструйованої комплексної ДЮСШ. Волейболісти, баскетболісти, стрільці, футболісти, легкоатлети, гімнасти, пловці та каратисти — показали себе у всій красі! Та й як їм було не старатись, адже після трирічного ремонту вартістю 3 млн. грн. (з обласного і міського бюджетів)  у спортзалі буквально сяяли стіни і підлога, виблискували чистотою душові кабінки та ін. приміщення, розраховані на активні заняття півтисячі козятинських спортсменів…

– Нарешті нам є де розмістити наші  кубки за спортивні перемоги! – раділа директор закладу Лариса Сивобородько.

– Ви діти України, найкращі, найталановитіші, і ми, дорослі, зробимо все для того, щоб ви навчались і зростали в комфортних умовах! – звернувся до вихованців КДЮСШ Валерій Коровій.

Не обійшлось без конкретних цифр і на відкритті міського медцентру.  За словами Олександра Пузира, міського голови Козятина, загалом ЦПМСД коштував майже 3 млн. грн., з них половина пішла на капремонт занедбаної поліклініки, переданої з обласної у міську комунальну власність. Центр вже зараз готовий приймати 25 тис. мешканців Козятина і 10 тис. жителів ближніх сіл. Відвідувачів насамперед зустрічає реєстратура і фото сімейних лікарів, з якими козятинчани можуть скласти угоди про надання медпослуг.

-“Первинка” першою має відчути позитивні зміни в оплаті праці лікарів! – обнадіяв медиків Валерій Коровій. – Але вам доведеться запроваджувати нові технології:  телемедицину, систему е-обліку, е-карток пацієнтів і електронний обмін даними з “вторинкою”.

Козятинський ЦНАП, на ремонт якого у  2017 році з місцевого бюджету виділено більше 1 млн.грн., нині надає 304 види адмінпослуг. Тут створені всі необхідні умови, зручний графік роботи без перерв і неприйомних годин.

Мовою фактів очільник області звернувся до сільських і селищних голів Козятинщини.

– За три роки місцеві бюджети зросли з 3-х до 9-ти млрд, бюджети розвитку з 250 млн до 2 млрд 900 тис. грн. В область йде 15% ПДФО, а 60% – в райони. ОТГ мають можливість розпоряджатись землями сільгосппризначення поза межами населених пунктів, а раніше це робив Держгеокадастр, – зазначив Валерій Коровій. – Держава не просто передає на місця фінанси, але й відповідні повноваження щодо освіти, охорони здоров’я, життєзабезпечення та екології.

Рейдерські захоплення земельних паїв, занижена орендна плата, обміління сільських водойм, участь у грантових програмах… Болючі питання та шляхи їхнього вирішення обговорили цього дня у Козятині представники місцевого самоврядування разом з обласною владою.