Про це Келлог написав у соцмережі Х.
За його словами, він не пропонував поділ України, а говорив про можливу структуру союзницьких сил після припинення вогню.
“Стаття The Times перекручує мої слова. Я говорив про сили стійкості після припинення вогню на підтримку суверенітету України”, — зазначив політик.
Він уточнив, що термін “поділ” стосувався винятково розподілу зон відповідальності між союзницькими військами, які могли б діяти без участі американських сил.
“Я НЕ мав на увазі поділ України”, — наголосив він.
Як ми ухе повідомляли, у п’ятницю, 11 квітня, британське видання The Times опублікувало матеріал під назвою “Представник Трампа: Україну можна розділити, як післявоєнний Берлін”, у якому йшлося, що Келлог начебто припустив, що британські та французькі війська можуть створити західну зону контролю на території України в межах “сил запевнення”, тоді як російська армія залишиться в окупованому сході. Між ними перебуватимуть українські війська та демілітаризована зона.
Як пише видання, 80-річний генерал заявив, що сили під проводом Британії та Франції на захід від Дніпра, який ділить Україну з півночі на південь і проходить через Київ, “не будуть провокаційними” для Москви. Він зазначив, що Україна — достатньо велика країна, щоби вмістити кілька армій, які забезпечуватимуть дотримання припинення вогню.
“Це могло б виглядати майже так, як у Берліні після Другої світової: російська зона, французька, британська, американська. Ви знаходитесь на захід від Дніпра — це природна перешкода”, — наводить слова Келлога видання.
Він також запропонував створити демілітаризовану зону завширшки 18 миль (близько 30 км) уздовж нинішніх ліній фронту на сході.
За даними газети, план Келлога фактично визнає контроль Росії над нині окупованими територіями. The Times пише, що для України, яка на відміну від нацистської Німеччини має легітимний прозахідний уряд, порівняння з повоєнним Берліном може здатися образливим — особливо з огляду на те, що Росія виправдовувала своє вторгнення “денацифікацією”.
Тим часом стало відомо, що на переговорах Віткоффа з Путіним задля укладення мирного договору, російська сторона зажадала визнати за нею 4 українських області і Крим.
А хіба то кегля на фото?