Почалось це більше 10 років тому, коли Вінницька міська рада своїм рішенням надала сільськогосподарському товариству «Голуба Нива» (акціонер та кінцевий беніфіціатор — Ігор Ткачук) 20 га землі для ведення рибного господарства. У 2010 році депутати міської ради своїм рішенням змінили цільове призначення і землю віддали під індивідуальну садибну забудову. Через рік виконком надав дозвіл на укріплення берегів річки, і заплаву взялись готувати до забудови, а не розведення риби. У 2013 році мерія відголосувала  за межі та площу земельних ділянок, які виділялися під забудову. Проект землеустрою подали  Басейновому управлінню водних ресурсів річки Південний Буг. Басейнове управління відмовило у погодженні, але протест з боку управління Держагенції водних ресурсів не зупинив місцеву владу, вона подала до суду. Міський суд визнав відмову органу Держагенції протиправною, і далі понад 100 земельних ділянок роздали в приватну власність саме у заплаві… Серед тих, хто отримав безкоштовно 160 ділянок поблизу Вишенського озера — чимало відомих людей, серед яких помічники родини Ткачук-Станіславенко та їхні родичі, судді, депутати, працівники мерії, колишні правоохоронці, прокурори, родина голови Жмеринської РДА Олега Легези. Кажуть, що їх перепродують, а потім переоформляють. Та найбільше шокує те, що, згідно з планом, зонування вулиці Подільської, затвердженого Вінницькою міською радою, прибрежно-захисна смуга біля озера чомусь названа реакреаційною зоною озеленених територій загального користування. А вся територія озера позначена на карті як прибережно-захисна смуга. А де ж тоді сам водний об’єкт? Невідомо. Саме це неабияк обурило вінницьких громадських активістів, які минулої середи завітали на прийом до начальника поліції Вінниці Сергія Синявського та його заступника Максима Рижова.

– У нас уже томи переписки із правоохоронцями. Ще у вересні 2016 року Вінницька прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 242 КК України щодо дерибану земельних ділянок навколо Вишенського озера. Протягом двох останніх років правоохоронні органи неодноразово намагались закрити справу. Прокуратура скасувала закриття провадження і призначила державну експертизу проекту землеустрою земельних ділянок навколо Вишенського озера, — обурюється голова ГО «Автомайдан Вінниччина» Тая Гайда. — Мешканці вулиці Подільської скинулись грішми та замовили незалежну експертизу, яка підтвердила порушення щодо виділення земельних ділянок у заплаві річки Вишня та недотримання прибережно-захисної смуги. Після призначення експертизи слідчим Євгеном Томляком були відібрані окремі земельні ділянки, які знаходяться найдалі від озера, і було проведено їх експертизу. В той же час земельні ділянки в заплаві річки Вишня та з боку Подільської не увійшли в дослідження у рамках державної експертизи. Зрозуміло, що порушень виявлено не було. У той же час за підписом екс-очільника вінницької поліції Анатолія Присяжнюка та аналізу слідчого Маліка нам була надана відповідь такого рішення. Начебто Вінницькою міською радою надавались дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення ділянок, на яких вже були розташовані належні заявникам об’єкти нерухомого майна. Ми прекрасно знаємо, що це брехня. Бо після того там побудували три будинки, і ми це все зафіксували. Саме таке службове недбальство може призвести до чергового закриття кримінального провадження і як результат — знищення найбільшого вінницького озера, що призведе до екологічної катастрофи. Адже будь-які забудови заборонені у заплавах річок! Та чиновникам на це начхати! Окрім того, дивує те, що зараз, коли заходиш у реєстр, імена всіх власників ділянок витерли. Виходить, що це зробив державний реєстратор. За це він повинен бути покараний. Ми написали відповідне звернення до Міністерства юстиції України. Також вимагаємо провести службове розслідування щодо слідчого, який вчинив вказані дії. А до тих пір, поки питання не вирішиться, має бути накладений арешт на ті об’єкти, які будують біля озера.

У свою чергу, заступник начальника поліції Вінниці Максим Рижов заявив:

– З цього приводу буде проведено службову перевірку. Обов’язково надамо відповідь у місячний термін з відповідними висновками. Щодо зміни слідчого, то я прийму рішення, і він буде змінений. Слідчо-оперативна група розслідуватиме це кримінальне провадження, в рамках якого буде проведено нову та об’єктивну експертизу всіх земельних ділянок. Ми, зі свого боку, напишемо навіть клопотання про її пришвидшення, адже питання турбує громадськість Вінниці.

Валентина Лісова