Автентична страва походить з Іллінецької громади.
Про це повідомляють в управлінні культури Іллінецької міської ради.
17 квітня рішення ухвалили на засіданні Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини. Представили елемент директорка Красненьківського сільського Будинку культури Ніна Метельська та художня керівниця зразкового аматорського дитячого фольклорно-етнографічного колективу «Самоцвіти» Надія Шуляк.
Обласний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини створений з метою збереження і фіксації правічних традицій, що є одним із чинників формування національної ідентичності та живої культури Вінниччини.
Рецепт та спосіб приготування
Для приготування потрібно спекти корж. Бажано зробити це завчасно, щоб він встиг зачерствіти. Зі свіжим страва буде гливкою.
Стакан кислого молока або сироватки;
яйце
дрібка солі та цукру;
1 чайна ложка соди.
додати просіяне борошно.
Вимісити тісто та спекти.
Свинина (середніх розмірів фартух)
М’ясо потрібно відбити качалкою або макогоном після чого натерти спеціями і часником. Далі залишити на кілька годин у прохолодному місці.
Зачерствілий корж натерти у глибоку миску. Додати зажарку з 500 г почеревини та 300-400 г цибулі. Також вбити два яйці і все перемішати.
Начинку зашивають у м’ясо. Після цього дно казана встеляють вишневими гілочками та ставлять кілька вишень (традиційно використовують вимочені в алкоголі ягоди), додають 150 г води і ставлять на дві години у піч до запікання.