Після скандалу щодо масового оформлення фіктивних довідок з діагнозами для прокурорів у Хмельницькій області лише 26 з них пройшли повторну перевірку.

Половина прокурорів з інвалідністю після проходження повторної медичної комісії втратила статус «людина з інвалідністю».

Раніше у Хмельницькій обласній прокуратурі розповіли, що звільнили з посад 16 прокурорів з інвалідністю.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з відповіді на запит у Міністерстві охорони здоров’я України.

МОЗ повідомило, що 26 прокурорів Хмельниччини пройшли повторну медичну комісію після 20 жовтня 2024 року, коли стався скандал з масовим оформленням довідок з фіктивними діагнозами. Також у Міністерстві зазначили, що 13 з цих прокурорів після цієї перевірки не отримали повторно статусу людини з інвалідністю.

Раніше у Хмельницькій обласній прокуратурі розповіли, що після скандалу з масовим оформленням довідок з фіктивними діагнозами звільнили 16 прокурорів з інвалідністю. За даними правоохоронців, до махінації причетні вже колишня очільниця МСЕК Тетяна Крупа та її син Олександр Крупа. Жінка наразі перебуває під вартою у СІЗО. На Хмельниччині на сьогодні працюють 47 прокурорів з інвалідністю.

«На даний час в органах прокуратури Хмельницької області згідно з наявними документами працює 47 прокурорів з інвалідністю. У період з 01 жовтня 2024 року по даний час звільнено з посад 16 прокурорів з інвалідністю», — йдеться у повідомленні Хмельницької обласної прокуратури.

Як ми уже повідомляли, у 2024 році тодішню очільницю Хмельницьеого облМСЕК Тетяну Крупу та її сина Олександра Крупу, який очолював обласний пенсійний фонд, правоохоронці викрили на незаконному збагаченні. Під час обшуків лише готівкою у них знайшли майже $6 млн. За даними слідства, у робочому кабінеті чиновниця зберігала підроблені медичні документи з іменами чоловіків з фіктивними діагнозами.

Під час слідчих дій посадовиця намагалась викинути через вікно дві сумки з пів мільйонами доларів. Згідно з декларацією за 2023 рік, Тетяна Крупа та її чоловік Володимир мали 24 млн грн офіційних доходів. Всього правоохоронці заарештували понад 150 об’єктів нерухомого майна родини Крупи. Згодом стала публічною інформація про багатомільйонні закордонні рахунки Крупів. Наразі вони недоступні українським правоохоронцям.

У середині жовтня 2024 року приблизно понад 50 прокурорів Хмельниччини на чолі з уже колишнім обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність. Після скандалу довкола МСЕК Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 1 січня 2025 року, а генпрокурор України Андрій Костін подав у відставку. Пізніше його призначили послом у Нідерландах. Тим часом правоохоронці почали масові перевірки МСЕК та пов’язаних органів.

У квітні 2025 року польські прокурори передали Україні докази ймовірного відмивання коштів родиною Крупи за кордоном: під час перебування у Кракові, Вроцлаві, Щецині та інших місцях Крупи вносили кошти на банківські рахунки та надалі переказували їх на рахунки установ у Швейцарії та США.

17 квітня 2025 року Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення на понад 34,8 млн грн у деклараціях ексголови Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.

Наразі ексчиновниця перебуває під вартою у київському СІЗО. Однак, їй вже втретє зменшують у суді розмір застави. З 500 млн його уже скоротили до 130 млн. Громадські активісти стурбовані тим, що Крупа невдовзі вийде на волю і зникне за кордоном. Як це уже бувало з іншими заможними корупціонерами, котрі мали дах у вищих ешелонах влади.