Наприклад, на Світлому тижні ранкових та вечірніх молитов не має, а після Світлого тижня окремі молитви потрібно буде замінити.
🔸️На Світлому тижні:
На першому тижні після Пасхи замість ранкових та вечірніх молитв читаються Часи Пасхи. Останній раз вони читаються вранці у суботу Світлого тижня.
Також на Світлому тижні замість покаяного канону, канонів Богородиці та Ангелу Хранителю читається канон Пасхи.
🔸️До свята Вознесіння Господнього:
Свято Вознесіння настає через 40 днів після Пасхи. У цей період усі молитвослів’я починаються з пасхального тропаря : «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах життя дарував», який читається тричі.
Молитва «Царю Небесний» не читається, оскільки звернена до Святого Духа. Пов’язано це з тим, що, починаючи з Страсного тижня, ми подумки слідуємо за євангельським оповіданням. Згідно з Євангелієм, Святий Дух зійде на апостолів лише через 50 днів після Воскресіння Христового – на Трійцю. Тоді Царю Небесний почнуть читати знову.
Замість молитви «Достойно є» читається кондак Пасхи: «Ангел звістив».
🔸️Від Вознесіння до Трійці:
Цей період триває десять днів. Вже не читається тропар Пасхи, але й молитва «Царю Небесний», як і раніше, не читається. Молитвослів’я одразу розпочинаються з Трисвятого: «Святий Боже, Святий Кріпктй, Святий Безсмертний, помилуй нас».
🔸️Молитва перед їжею:
До свята Вознесіння Господнього замість молитви «Отче наш» перед споживанням їжі читається тропар Пасхи «Христос Воскрес із мертвих», після трапези «Ангел звістив».
Що важливо знати? З дня Пасхи до дня Святої Трійці скасовуються земні поклони.