З «гайсинського Межиріччя» — у підвал СІЗО, де поряд довічники
Такий шлях дружини, як його називали — «хазяїна району», Світлани, успішної бізнеследі, і шокує, і дивує…
– За каденції Сікорського-Цвігуна ці особи просто пересідали з крісла в крісло. Їх не вибирали, а просто призначали. Степан Сікорський був міським головою Гайсина, заступником голови адміністрації, головою адміністрації району. Потім 5 років переховувався.
А з приходом Януковича повернувся і став депутатом райради. Віддалене село Грузинське забезпечило повернення чоловіка у раду від «регіоналів», і він невдовзі став головою Гайсинської райради.
Саме тоді йому приписували і ліс, і літак… — повідомляли тамтешні ЗМІ тієї пори.
…А про обшук будинку, коли дружина Світлана засвітилась у підозрі щодо шпигунства на користь Росії та зраді України, досі розмовляють у Гайсині.
Мовляв, цей будинок, що розташований неподалік дислокації Гайсинської 59-ї бригади, тягне на місцеве Межигір’я. Там стільки розкоші, кажуть, навіть кози ексклюзивні, по тисячі доларів…
То як могло таке статись, щоб володарка із чоловіком цього всього, мати доньки, що досі працює у Гайсинському суді, підприємець, тепер у СІЗО без права застави вже 400 днів?
Справа затягується?
– Напевно, думали, що порішають, – коментують оперативники
Її затримали за підозрою у співпраці із представником спецслужб рф. У підозрі по декількох статтях йдеться про те, що Сікорська була завербована співробітником спецслужб ворога Андрєєм і передавала контакти дислокації та переміщення військових, техніки, місцезнаходження військових літаків.
У соцмережах під псевдонімом Свєтік виправдовувала дії рф, закликала до повалення конституційного ладу, зміни кордонів України, виправдовувала дії російських терористів і путіна.
Сторона захисту в суді всі аргументи сторони звинувачення заперечує.
На сьогоднішньому засіданні, крім вивчення матеріалів справи щодо аргументів сторони звинувачення, розглядалось питання зміни запобіжного захисту для підозрюваної Світлани Сікорської.

Її адвокати Роман Люлик та Сергій Мельник наполягали на тому, щоб випустили підозрювану під заставу.
Аргументи такі:
Їхня підзахисна перебуває у СІЗО у камері підвалу, матраци там мокрі. Поряд — довічники. Це позначається на її здоров’ї. Крім того, Світлана Сікорська вже більше 400 днів перебуває у СІЗО. Тому адвокати просять випустити її під заставу.
До речі, один із адвокатів, Сергій Мельник, є зятем Світлани Сікорської.
Він одружений з її донькою, яка працює у Гайсинському суді.

Підозрювана Сікорська заявила суду, що не була державною службовицею та не служила у війську, тому вона не може визнаватись зрадницею. І ще підкреслила, що як ФОП постійно сплачувала податки Україні. Тут будувала з чоловіком свій дім і не збирається покидати його та межі України. Тут її діти і онуки…
Цікаво, що серед арештованого майна немає цього будинку, а квартира та машина…
Всі звинувачення підтвердили командири частин, за якими шпигувала підозрювана. А це підрозділи ЗСУ, зокрема ППО та ПС.
Прокурор Світлана Каменяр-Вікулова, яка у цій справі виступає від імені сторони звинувачення, категорично заперечила проти зміни утримання підозрюваної. Вона наголосила, що підозрювана звинувачується по важкій кримінальній статті 111 ч.2 ККУ, що передбачає покарання — 15 років ув’язнення чи навіть довічне із конфіскацією майна.

Тому є великі ризики щодо подальшого розгляду справи.
Суд задовільнив вимогу прокурора і продовжив утримання Світлани Сікорської у СІЗО без права застави.
Крім того, колегія суддів під головуванням голови суду С. Науменка частково задовольнила клопотання щодо зустрічей у СІЗО С. Сікорської із рідними.
Щоправда, у зустрічі їй із чоловіком відмовлено, бо він був свідком обшуку. Але отримано дозвіл на зустріч у СІЗО підозрюваної з 80-річним батьком.
Біля Немирівського суду поранені воїни влаштували пікет
Вони вимагали не затягувати справу цієї підозрюваної у зраді та інших зрадників.
Заявили, що їм боляче, що через таких представників п’ятої колони у тилу України та завербованих агентів ворога гинули їхні побратими і вони отримали каліцтва. Закликали знайти і з усією суворістю закону судити усіх зрадників України. А із вже врученими підозрами не затягувати суди.
Детальніше учасники акції свою позицію висловили на відео (див. ниче)
Суд оголосив перерву до наступного засідання.
Чому саме у Немирові, а не у Вінниці чи Гайсині розглядають цю справу?
Підсудна дистанційно із СІЗО брала участь у судовому процесі. Адвокати наполягли, щоб у суді ЗМІ нічого не знімали та не записували.
Але журналісти «33-го» зробили це в перервах та до суду.
Саме через місце роботи у суді доньки підозрюваної її справу не розглядають у Гайсині. А у Вінницькому міському суді працює заступником голови суду дружина сина Степана Сікорського Ірина Курбатова. І хоча він від попереднього шлюбу ексочільника Гайсинського району, закон вбачає у цьому ризики об’єктивного розгляду справи.
Цікава деталь: сторона захисту наполягає, що її контакт з російськими спецслужбами нічим не підтверджений.
Але, як вдалось дізнатись журналістам із власних джерел, Андрєй — це офіцер спецслужб ворога. Він із рф, відповідальний за створення агентурної ворожої сітки по Вінницькій і, ймовірно, Хмельницькій областях.
І вже проходив по іншій справі. А саме — вербування і співпраця із засудженим за зраду агентом Калачиком. Того зрадника звинуватили у підготовці до повторного масштабного теракту по Вінниці і засудили до 15 років тюрми.
– Зараз Калачик попросився до рф, але його ніхто туди не поспішає забрати, хоча обіцяли золоті гори, – діляться правоохоронці. Хоча також заперечував разом із адвокатом всяку вину — більше того, наполягав, що він так «заманював» того офіцера спецслужб рф, щоб потім здати нашим правоохоронцям.
У судовій справі випливає ще два парадоксальних факти.
Чому одразу підозрювана вину визнала і попросилась на обмін, а зараз все заперечує?
Ми дізнались, що в перші дні арешту нібито Світлана Сікорська попросилась на обмін до рф, але вже під час слідства відмовилась. Зрозуміло, щоб не обтяжувати собі вину.
Зізналась вона і у співпраці із ворожими спецслужбами та інших інкримінованих злочинах. Але потім почала все заперечувати.
Чому так? З цими запитаннями ми звернулись до адвокатів підсудної Люлика та Мазура.
Вони заявили, що від коментарів утримуються, але повідомили, що пояснять все в процесі судових засідань.
Тому цю резонансну і шокуючу справу — як дружина очільника району, держслужбовця із багаторічним стажем, донька якої чинить українське правосуддя, стала підозрюваною у держзраді України — відслідковуємо разом.
Тетяна Редько
Вінниця-Немирів
Если что, у судей есть куда бежать? Недвижимость за бугром прикупили? Власть может поменяться, фронт катиться на запад.