Олександр Мафтіор, ветеран і працівник Вінницької птахофабрики МХП, став учасником благодійного велозаїзду «Рух для життя», ініційованого «МХП-Логістика» за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді»

Після важкого поранення на фронті чоловік не лише зберіг силу духу, а й сів на велосипед, щоб надихнути інших.

«По-перше, заради сина я пішов. А по-друге — кожен чоловік має брати зброю і захищати свою країну», — розповідає Олександр про те, чому пішов на війну.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії він став сапером, але у липні 2022 року отримав важке поранення — під час переправи через Інгулець підірвався на міні. Втім, навіть після цього продовжив службу і демобілізувався у серпні 2024 року.

Зараз Олександр працює інструктором-методистом тренажерного залу у спортивному клубі МХП. У межах програми підтримки ветеранів «МХП Поруч» для нього створили окреме робоче місце. Його завдання — допомагати побратимам з інвалідністю повертатися до активного життя через спорт.

«Я запропонував, щоб був тренер, який допоможе хлопцям комфортно почуватися, займатися, відчувати себе повно­цінно», — згадує ветеран.

Тепер він — тренер з інклюзивності.

Координатор із взаємодії з військовими та ветеранами програми «МХП Поруч» Михайло Бондаренко підтверджує: «Саша допомагає нашим хлопцям із втратами кінцівок повертатися до здоров’я. Ми створили для нього нове робоче місце саме з цією метою».

Для самого Олександра нова робота — це частина власної реабілітації. Після поранення він активно займається фізичними вправами, допомагає іншим, хто ще на шляху до відновлення, і вірить у силу підтримки: «Життя продовжується, і треба рухатися далі».

Його колишній керівник Олександр Кобильченко каже: «Олександр — це один із тих, хто завжди був прикладом на роботі для наших колег. Він енергійний, такий емоційний, завжди комунікабельний. Ми довго очікували на його повернення. Сьогодні він заряджає енергією. Він обіг­нав мене на велосипеді з протезом. Хочу сказати, що це один із таких прикладів мотивації».

Програма «МХП Поруч» підтримує військових і ветеранів не лише на фронті, а й у мирному житті: створює нові робочі місця, сприяє переквалі­фікації, забезпечує психологічну підтримку, медичні обстеження та правовий супровід.

«Ця програма спрямована на підтримку не тільки військовослужбовців, а й на реабілітацію ветеранів, на підтримку їхніх сімей, на реінтеграцію захисників, повернення до життя, до робочих процесів. Інколи навіть потрібно перенавчати або давати ветерану нові можливості, які раніше для нього були закриті», — пояснює Артур Яарвеотс, ке­рів­ник логістичного центру в Ладижині.

Сьогодні понад 2700 працівників МХП захищають Україну на фронті. Понад 800 ветеранів уже повернулися до компанії та продовжують свою професійну діяльність. Історія Олександра Мафтіора — свідчення того, як важливо бути поруч із тими, хто захищає країну.

Андрій ВЛАСЕНКО