27 травня у м. Калинівці в гаражі виявлено тіло інспектора Хмільницького райвідділу поліції Віктора Білецького. Чоловік залишив передсмертну записку, в якій звинуватив керівництво у своїй смерті. Справу передали Державному бюро розслідувань.
Ось що повідомили у поліції Вінниччини:
– На місці знайдено передсмертну записку із зазначенням того, що на поліцейського був здійснений тиск керівництвом поліції області. Призначено службове розслідування, і співробітники ДБР внесли відомості до ЄРДР за ч. 2 ст. 120 Кримінального кодексу України: доведення до самогубства.
«Заступника начальника головного управління Нацполіції у Вінницькій області, начальника відділення поліції №1 Хмільницького районного відділення поліції, начальника сектора адміністративної практики відділу взаємодії з громадами Хмільницького райвідділу поліції та інспектора сектора реагування патрульної поліції відділення поліції № 2 Вінницького районного управління поліції негайно відсторонено від виконання службових обов’язків на час службової перевірки та досудового розслідування. У разі підтвердження їхньої причетності до смерті Віктора — винні будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Ми надаємо усю необхідну інформацію задля повного та об’єктивного розслідування смерті нашого колеги», — йдеться у повідомленні.
У громадській організації «Ревізія влади», посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах, повідомили про обставини, що передували трагедії. 17 травня загиблого, його колегу та керівника викликали до головного управління Нацполіції України у Вінницькій області, до заступника начальника Віктора Ковальчука. Нібито з комп’ютера капітана поліції Віктора Білецького 29 квітня були внесені зміни до протоколу щодо невідомого порушника за статтею 130 КУпАП (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння — ред.). Чоловіка звинуватили у внесенні завідомо неправдивих даних з нібито корисливих мотивів. Свою причетність він заперечив. Йому запропонували добровільно взяти на себе провину. В іншому разі матеріали обіцяли передати до ДБР або перевести до іншого підрозділу поліції.
«19 травня Стаховський (Тарас Стаховський — начальник відділення поліції у Калинівці — ред.) особисто викликав Білецького до свого кабінету і, в присутності свого заступника, висунув вимогу написати рапорт про звільнення із Нацполіції за власним бажанням. Білецький відмовився. У середу, 21 травня, він був госпіталізований до кардіологічного відділення Калинівської лікарні з тиском. Згодом почались спроби маніпуляцій з його переведенням до Бершадського підрозділу», — йдеться у повідомленні.
Тут слід зазначити, що Бершадський відділ поліції очолює батько згаданого начальника відділення Тараса Стаховського Василь Вікторович Стаховський. Тому, чому начальник з Калинівки вирішив перевести свого підлеглого до Бершаді — виглядає дивно. Зрештою, відповіді надійдуть після розслідування ДБР.
Але після нашої публікації на сайті до редакції почали звертатись читачі та переконувати, що ні Ковальчук, ні Стаховський, інші згадані посадовці поліції не відсторонені від роботи, бо їх бачать щоденно в поліції.
За коментарем ми звернулись до пресслужби поліції. Там нам повідомили, що, згідно із законодавством, відсторонення не означає того, що правоохоронець не з’являється на роботі, а лиш те, що він не виконує своїх функціональних обов’язків. Тобто не видає наказів, не підписує документацію, не здійснює подібні функції до завершення службового розслідування.
Наголошуємо, що справа, яку веде ДБР, порушена за статтею 120 — тобто доведення до самогубства інспектора Хмільницького райвідділу поліції Віктора Білецького.
Чи вручать комусь підозри — стане відомо згодом.
Поліцейського, який покінчив життя самогубством, вже похоронили у Калинівській громаді.
Багато колег та односельців прийшли провести у останню путь Віктора.
Дружина та донька, рідні, друзі переконані, що Віктор не міг зробити цього службового злочину, в якому його звинуватили. Бо це ж не зброя, а комп’ютер, до якого є доступ інших осіб.
І чоловік ніколи, переконують вони, не пішов би на такий фатальний крок, якби відчував свою провину.
Психологи застерігають, що в час війни у кожної людини оголені нерви. Ким би вона не була — цивільним, військовим, пожежником, правоохоронцем, тому потрібно максимально кожному враховувати це. Особливо керівникам.
Андрій Власенко