Народний депутат і заступник голови партії ВО «Батьківщина» Іван Кириленко 1 червня у Вінниці зустрівся із студентами-аграріями! 2 години молодь із ветераном ВП говорила про переваги і наслідки безвізу, про успіх «мізків» на Фейсбуку, про італійську піцу та українські вареники, про волю вибору, можливості освіти, підприємництва, фермерів, про ринок і продаж землі в Україні, про експансію китайців та питання №1 для всіх поколінь “Чому бідні та дурні…? ”

Гість Вінниці ІВАН КИРИЛЕНКО, з цього приводу заявив: «Поляки, які не особливо тягнуться до землі, свого часу отримали землю. І в перші роки створили 2,6 млн фермерських господарств. Фермерське господарство, якщо дивитись на угіддя, втричі менше за Україну. І ці 2,6 млн селянських фермерських господарств створили чудо, польське чудо. Польське чудо почалося із сільського господарства! – зазначив народний депутат. – І нині 6 мільйонів українців поїхали по безвізу обробляти чужі поля! Це добре чи погано, питають мене на кожній зустрічі… І я вважаю, що добре, бо люди отримали волю і можливість на власні очі побачити Європу, світ, оцінити переваги демократії, справжню культуру, заробити грошей і повернутись додому, щоб зробити рай тут, в себе вдома! Бо ми ще не розуміємо, що таке сила волі та вибору… І саме ви – молодь тепер маєте скористатись цією волею на 100%. Звісно, хтось поїде… Але ностальгія, коли серце щемить за рідним домом, городом, садком, землею – це суто наше, слов‘янське почуття! І коли в Житомирі мене чекав для кількох слів молодий хлопець, то він чесно сказав – я працюю в Швеції на фермі вже 7 років! Я вже вмію все і заробляю поверх 2 тисяч євро, але хочу додому і створіть тут такі умови, щоб було щастя в рідному домі в Україні… Тоді ніхто не захоче з неї тікати, а буде радіти життю на рідній землі…   Також Іван Кириленко вважає, що час агрохолдингів минув. Про це свідчить світовий досвід. І на його думку, майбутнє – за фермерськими господарствами. Це може вирішити проблему зайнятості на селі, проте таким господарствам потрібно надати відповідний юридичний статус:

– Юридичний статус: селянин проснувся, він на роботі. У нас 4 млн домогосподарств. Вони годують країну сьогодні. 82% молока, 95% овочів, фруктів, картоплі, 90% м’яса (говядини і свинини, не птиці), більше половини яєць. Домашнє господарство підсобне – давайте його узаконим. Почнемо з цього!», – сказав Іван Кириленко.

Також для підтримки фермерів треба спростити оподаткування, страхувати ризики та створити державний селянський банк, аби забезпечити вигідними кредитами. Іван Кириленко проти нинішніх дотацій, бо гроші зрештою потрапляють у великі агрохолдинги. Політик нарікає, що великі компанії дбають лише про надприбутки, виснажуючи при цьому грунти.

А щодо рекордних врожаїв та масового вивезення за кордон українського зерна, цукру та металу, то під час зустрічі у ВНАУ Іван Кириленко наголосив, що Україна має переробляти продукти сільського господарства і виходити на світовий ринок із готовою продукцією. Це дасть поштовх до створення додаткових робочих місць та принесе вдесятеро більше прибутку економіці держави.

– Мені принесли упаковку італійських равіолі за 3 євро на 250 грам, а я розумію за скільки італійці продають свою перероблене зерно – за 1000 євро/тона у якості піци, спагеті, равіолі чи пасти, – зазначив народний депутат. – А ми продаємо тону зерна за 100 доларів та радіємо з того, що в Африці його перероблять в італійські макарони та продадуть нам назад по євро за пачку. Тільки переробка, тільки кооперативи і сімейні фермерські господарства зможуть зробити прорив на селі та агробізнесі.

І коли мене питають “Чому ми бідні та дурні…?», я відповідаю що Україною правлять 5 родин як колись у США. Але розкуркулювати чи грабувати нікого не будемо, бо через високі зарплати і перерозподіл багатств шляхом підняття соцстандартів багаті мають поділитись добром із бідними. І тоді не буде цієї прірви, яка жене людей на заробітки та призводить до кривавих революцій…