У територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки почали звітувати про інциденти, пов’язані з діяльністю їхніх працівників. Ця звітність стосується підтверджених й спростованих випадків порушень представників ТЦК, а також заходів, яких вжили стосовно порушників. У Хмельницькому обласному ТЦК та СП поділилися першими статистичними даними.
Як зазначається, у травні на Хмельниччині було зафіксовано 5 ситуацій, що потребували аналізу. У результаті, керівництво визнало обґрунтованими 2 інциденти. В інших – правопорушення не підтвердили:
«3 інциденти (60%) не підтвердилися – йдеться про випадки, що виявились фейками, перебільшеннями або елементами ворожої інформаційно-психологічної операції (ІПСО);
2 інциденти (40%) визнано обґрунтованими – за ними були вжиті відповідні заходи».
Дані статистики також свідчать, що жодного рішення щодо порушників в травні не було. Наразі триває 1 службове розслідування.
«Ці цифри – відповідь на запит суспільства. Система реагує. Порушення не замовчуються. Закликаємо перевіряти джерела, не поширювати неперевірені чутки тим самим працюючи на руку ворогу», – зазначили у пресслужбі обласного ТЦК та СП.
Варто зазначити, що статистичними даними почали ділитися за ініціативою командування Сухопутних військ ЗСУ. Там зазначили, що лише «відкрита звітність, прозорість та правда можуть протистояти» ресурсу російської пропаганди, на яку РФ «не шкодує, ані грошей, ані зусиль».
«Командування Сухопутних військ вимагає від своїх підлеглих суворо дотримуватися Законів України, та всебічно сприятиме, щоб кожен порушник отримав справедливе покарання, водночас, ми закликаємо громадян та медіа перевіряти джерела інформації, щоб не стати частиною кампанії РФ з дискредитації мобілізаційного процесу в Україні», – йдеться у повідомленні.
Брехня!