Після сенсаційного та місяцями скандального рішення сесії Вінницької обласної ради, яка 22 травня 45-ма голосами була «за» «Про надання згоди на передачу з державної власності цілісного майнового комплексу Брацлавського агроекономічного коледжу ВНАУ до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області» в коридорах обласної в центральної влади розгортається 2-а сесія цього освітянського «розлучення року»!

Бо хоч більшість депутатів облради переважно із БПП голосували «за» самостійність навчального закладу в Брацлаві, поки що вирішального слова від Міносвіти не має… Чому?

Може тому, що в облраді та Міносвіти вже є заперечення від юристів, які в’явили на одній із 3-х ділянок Брацлавського коледжу по вулиці Енгельса, 55 приватну будівлю громадянина В. площею в 2,400 кв. метрів! І саме через ці приватні «квадрати» незалежність Брацлавського коледжу в ці дні опинилась на волосині… Адже через суд чи з доброї волі керівництва облради рішення 45-ти депутатів від 22 травня можуть скасувати! І якщо це станеться, то більшість обласних депутатів мають визнати, що уважно не читали проект рішення по Брацлаву і голосували «по команді»… Як вирішиться цей скандал в коридорах влади ми запитали у головних дійових осіб цієї історії…

– Про заперечення на рішення обласної ради по Брацлавському коледжу мені поки що нічого невідомо. Але є жорсткий і однозначний Указ Президента України ще від 95-го року, який категорично забороняє відчуження, приватизацію чи передачу приміщень, майна та землі Національних університетів і тут 100% буде юридична проблема. – зазначив заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк.

– А про приватну власність громадянина В. на одній із 3-х ділянок в Брацлаві по Енгельса, 55 вам відомо?

– Ні… Але якщо вона там є і офіційно оформлена, то це буде окремий головний біль.

Цікаво, що в керівництві обласної ради Вінниччини, яка приймала відповідне рішення поки ніяк не коментують можливий юридичний і земельний «колапс» по Брацлаву. Бо голова облради Анатолій Олійник щойно вийшов із відпуски і поки що «не в темі» останній рухів навколо резонансного рішення по цьому коледжу… А його заступник Ігор Хміль лише пішов у відпустку, до 11 –го червня знаходиться за кордоном і по мобільному не зміг чи не захотів через роумінг коментувати ситуацію навколо коледжу…

Зате головний освітянин Вінниччини так бачить можливий розвиток ситуації навколо агроколеджу:

– Так, є постанова від 95-го року про заборону відчуження майна і землі Національних університетів, але чи були порушення по землі мені невідомо. Бо є рішення облради, яке поки що ніхто в суді не оскаржив, – зазначив в.о. директора обласного департаменту освіти Володимир Буняк. – І на сьогодні доля цього навчального закладу все такий в руках Міністерства освіти, яке може прийняти будь-яке рішення. Як «за» так і «проти»! І поки що настрої Міносвіти по Брацлаву мені невідомі… Щодо грошей, то щоб ви розуміли 5 професійних училищ, які ми прийняли в комунальну власність, обходяться обласному бюджету в 67 мільйонів… Скільки буде бюджет Брацлавського коледжу ще ніхто не рахував, бо остаточного рішення по ньому не має. Але сума буде явно за 10 мільйонів…

А директор Брацлавського коледжу та водночас депутат Вінницької обласної ради так прокоментував «земельний нюанс» в справі відокремлення коледжу від ВНАУ:

– Приватна споруда на землі коледжу це «афера» чи чиясь помилка?

– Ми подали три земельні ділянки коледжу до проекту рішення обласної ради і на жодній із них не має приватної власності. Я вам відповідаю!, – прокоментував ситуацію навколо відокремлення депутат обласної ради і директор коледжу із 1994-го року Дмитро Рижмань. – Бо на одній ділянці сам коледж, на одній колишній табір, а ще одна дісталась нам від лісгоспу… Звісно, я розумію, що не всіх радує рішення обласної ради про клопотання перед Міносвіти про наш вихід із ВНАУ. Але до 1-го червня ми мали визначитись із своїм майбутнім і я вдячний депутатам, які нас підтримали. Тим більше, що до 20-го червня у Верховній Раді має бути на голосування проект Закону із легалізацією процедури виходу із складу університету таких закладів як наш… І на нього чекають сі викладачі та 300 студентів коледжу в Брацлаві.

– А через суд можуть оскаржити ваш «вихід»?

– Можливо все, але поки що триває затишшя… У нас були дуже складні стосунки із Аграрним університетом, а зараз вони ще гірші… Втім, наше фінансування поки що йде через ВНАУ і всі виплати по відпускним на літо будуть здійснені в повному обсязі…

– Ви вже 25-й рік на посаді директора! Ваша донька зможе вас замінити? Чи обласна рада захоче призначити свого керівника в комунальний коледж у Брацлаві замість Рижманя?

– Все що я міг для коледжу я зробив і готовий піти в будь-який момент. Хто буде замість мене? Серед моїх 4-х заступників кожен має знання та фах, щоб керувати навчальним закладом… Тому тут я спокійний. А те, що наші опоненти так просто не здадуться і «війна» за Брацлав буде тривати – це очевидні речі. Тому ми готові до всього…

А як член бюджетної комісії облради можу сказати, що бюджет коледжу на новий навчальний рік буде складати близько 10 мільйонів…