Адже в трубці мобільного звучать наступні фрази, що стосуються саме губернатора Вінниччини:

– А вот сейчас поговорю через губернатора… У них же там 700 миллионов или 600 — я уже не помню — на местные дороги. Что они на них планировали? Там уже должна была сессия пройти, и вот они должны были внутри у себя создать департамент инфраструктуры, который будет разыгрывать тендер на местные дороги. Надо будет там почухать, посмотреть, что там есть, — зазначає на записі, який оприлюднила ГО «Автомайдан Вінниччини», про наміри освоїти бюджетні кошти на вінницькі дороги, ймовірно, один із «асфальтних королів» України із явно одеським прононсом.

– Ця одеська компанія почала входити у Вінницьку область минулого року. Наскільки мені відомо, саме вона будує дорогу Одеса – Рені, — зазначив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. – Ми «пробивали» цю компанію, і в неї є досвід ремонту доріг…

– А скільки ці «вороновицькі» виграли на тендері? – звертається Коровій із запитанням до керівника САД Вінниччини Ігоря Корольчука.

– У них є три тендери, а фінансування лише на один об’єкт на 86 мільйонів! – відповів Корольчук.

– У них лише 86 мільйонів тендер серед десятків компаній, які нині будують дороги на Вінниччині. Звісно, щоб отримати цей тендер, їм потрібно було мінімізувати складову витрат – збудувати і взяти в оренду асфальтний завод безпосередньо біля траси М-12 від Вінниці на Умань, — продовжив коментар Валерій Коровій. – Але всі наявні традиційні асфальтні заводи не можуть нині забезпечити необхідну якість асфальтобетону. Тому мова йшла про німецький завод з німецькою технологією, який дає суперякість, великий об’єм та зберігає екологію! І цей завод має стати найбільшим в області та видавати 300 тонн асфальту на годину!

– Чому вони вибрали село Комарів під Вороновицею?

– Вони шукали ділянку вздовж траси, і селищна рада їм її запропонувала… Там були раніше телятники, але після громадських слухань буцімто все погодили…

– Але ж у записі мова йде про «підігрів» готівкою вінницьких посадовців? До вас із чемоданом грошей «асфальтні королі» не приходили?

– До мене – не приходили! Та я їх в очі не бачив! Я їх бачив востаннє півтора року тому, коли на одному зібранні вони прийшли, відрекомендувались і сказали, що хочуть брати участь в ремонті дороги на Умань. Але питання не в цьому!

– А в чому, коли мова йде про мільйонні «підігріви»? Там же прямо звучить «поговорю через губернатора»?

– Я вам скажу так – губернатор тендери не проводить! Їх проводить Укравтодор… І говорити можна багато чого. Я слухав цей запис та згодом мав розмову із селищним головою Вороновиці. Там 500 тисяч гривень офіційно по інвестугоді зайшло до бюджету ОТГ… А тому я максимально зацікавлений перевірити на достовірність цю інформацію, бо у правоохоронних органах вона вже є. Але чому, якщо такий запис є у «силовиків», він передається ГО – громадській організації чи активістці? І я вимагаю встановити, якщо це був офіційно дозволений судом запис розмови, то чому стався «витік» в Інтернет? Чи якщо це була несанкціонована «підслушка», то хто це собі дозволяє і чому? Бо «писання» телефонних розмов без рішення суду – це також кримінал! Так можна «писати» будь-кого: від журналіста до губернатора! І цьому потрібно покласти край! Чи ми вже звикли, що всіх пишуть? І потім «підливають масла» там, де це не потрібно!

– Але ж є репутація Вінниччини як області Президента і Прем’єра?

– Так, є ця ситуація, є правоохоронні органи та має бути громадський контроль таких великих тендерних сум… А по цій фірмі хочу сказати, як воно є: вона брала участь у тендері одна із 10-х, виграла всього робіт на 86 мільйонів і ще не починала їх виконувати. Тим більше, без асфальтного заводу вона їх не виконає! І поки не отримає всі офіційні дозволи, то не зможе поставити завод у Комарові… А хто що говорить в мобільному – нехай перевіряють правоохоронці…

Цікаво, що 31 травня, під час візиту на Вінниччину Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, мова на виїзній нараді прямо на трасі М-12 йшла про масштабний ремонт у наступному році саме ділянки від Вінниці до Умані вартістю в 2,6 мільярда…

Коли верстався номер, стало відомо, що ініціативна група мешканців села Комарів Вороновицької ОТГ отримала відповіді від департаменту агропромрозвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, Вінницької РДА та Інституту громадського здоров’я Марзеєва НАМНУ, де зазначено, що «санітарно-захисна зона для виробництва асфальтобетону становить 1000 метрів та належить до 1 класу небезпеки» і «екологічна експертиза не проводилась і не проводиться»…