Щоб з’ясувати, де купатися безпечно, фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України ще з початку купального сезону проводять моніторинг якості води в офіційних місцях масового відпочинку. Вони беруть проби води та аналізують їх за хімічними та мікробіологічними показниками (перевіряють, серед іншого, на наявність кишкової палички, яка є маркером фекального забруднення).

Якщо показники перевищують допустимі норми, купання в таких водоймах може призвести до шлунково-кишкових захворювань, шкірних реакцій і навіть серйозних інфекцій.

В Україні оновили перелік пляжів, де безпечно купатися, а де — ні. До непридатних увійшов міський пляж Хмельницького.

Безпечні і небезпечні для купання пляжі на Хмельниччині

Вода відповідає нормам безпеки на таких пляжах області:

у межах пляжу вілли «Дві ріки» у селищі Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району на річці Мукша

на міському пляжі Ізяслава на річці Горинь

на міському пляжі у Славуті на річці Богушівка

у місті Красилів

у місті Старокостянтинів

у місті Полонне на річці Хомора.

Не скрізь ситуація оптимістична. Зокрема, йдеться про обласний центр.

“У Хмельницькій області якість води не відповідала нормам за хімічними показниками у межах міського пляжу в місті Хмельницькому”, — зазначають фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ.

Через забруднення тут заборонено купатися — це може становити загрозу для здоров’я.

Додамо, що за останніми результатами досліджень, Південний Буг виявився найбільш забрудненою річкою області. “Зашкалюють” показники у районі села Копистин, нижче за течією від обласного центру. Як у березні пояснювал професорка кафедри екології Хмельницького національного університету Наталія Міронова, до річки потрапляють:

стічні води з підприємств і приватного сектору,

залишки добрив із сільгоспугідь,

інші побутові забруднювачі.

Це призводить до евтрофікації — вода “цвіте”, покривається зеленою плівкою, зменшується рівень кисню, гине риба. Це явище в майбутньому може спричинити заболочення річки.