Дивовижними і рідкісними для Вінниччини фазанами поповнили угіддя рідної Бершадщини мисливці первинного осередку села Лісниче. Тут протягом року вирощували цих, так би мовити, немісцевих птахів з розкішними хвостами та різнокольоровим пір’ям, а цієї весни випустили дорослих фазанів на волю. Це – 36 пернатих.

– На Вінниччині ніколи не водилися фазани, – розповідає сільський голова та мисливець Олександр Світайло. – До нас прийшли вони з Одеської області, з якою межує район. Але у 2000 році під час стихійного голольоду ці птахи вимерли від голоду чи стали поживою для звірів. З тих під з’являються де-не-де в одиночку. Тож ми вирішили відновити їхнє сімейство й поповнити фауну нашого краю цими птахами-красенями.

Мисливці на власні кошти закупили пташенят. Спочатку вони росли у Бершаді у Володимира Мазурика, а коли підросли, то він передав птахів братові і його дружині в Лісниче, де просторіше. Так Віктор і Лариса Мазурик протягом року плекали стадо фазанів. Коли ж у пернатих з’явилося перше яйце зеленуватого кольору оливок, то зрозуміли – фазани дорослі і хочуть на волю вити гнізда і продовжувати сімейство. Перед тим як випустили птахів на природу у трьох місцях, мисливці оглянули території на наявність хижаків, зокрема, червоної лисиці, яка тут водиться. При цьому наголошують, що відстрілювати фазанів, особливо, самок – заборонено. Такі дозволи тільки по ліцензіях. Бершадчани сподіваються, що їхній досвід стане прикладом для інших лісомисливських господарств і Вінниччина не буде втрачати ні диких звірів, ні птахів.