За місце директора змагались два претенденти – молодий вихованець школи МСМС, співробітник управління спорту ОДА Андрій Кобчик (4 роки стажу) та з 18-річним стажем невістка Леоніда Голяка Наталя. Він сам написав заяву на звільнення.
Якщо говорити про спорт, то, безперечно, його візиткою на Вінниччині є дитячо-юнацька школа зі спортивної акробатики. Але більшість її асоціює у Вінниці як школу Леоніда Голяка, який, безумовно, разом із командою виховав «зорепад» тренерів. І тепер вже вони – відомі особистості Вінниччини.
Вже десятки років і наша газета писала про неймовірні звершення спортсменів школи.
Її випускників запрошували в найвідоміші циркові колективи світу, в т.ч. і цирк «Дю Солей»…
Тільки вдумайтесь – за роки існування школи підготовлено 12 заслужених тренерів України, 67 майстрів спорту міжнародного класу, 203 майстри спорту та 14 заслужених майстрів спорту. Титули вражають, як і досягнення. Але ще більше вразив резонансний розкол у колективі із залученням батьків вихованців, який розгорівся кілька років тому і тліє й досі. В «культі особистості» та його рідних, упередженому ставленні до інших тренерів директора школи звинуватила його титулована вихованка, нині визнаний тренер і МСМК Людмила Малініна та інші тренери школи.
Бо, мовляв, титулований тренер-директор, його дружина та син, що також працюють тренерами в колективі, «узурпували владу»…
У коментарі нашій газеті тодішній директор та засновник школи акробатики такого рівня на Вінниччині та Україні, заслужений тренер України Леонід Голяк звинувачення відкидав та наголошував, що його опонентам просто не подобається залізна дисципліна, якої вимагає. Бо саме завдяки цьому було досягнуто таких результатів і виховано чемпіонів.
– А ці тренери більше лобіюють свої інтереси і готують кадри для виступів на кораблях для круїзів та ін. Тобто хочуть займатись власними комерційними проектами…
На жаль, до останніх днів директорства Голяка компромісу дві групи колективу не досягли.
– Саме це підкосило здоров’я заслуженого майстра спорту, і він почав хворіти. Далі взагалі написав заяву на звільнення, – пояснюють його прихильники.
– З умовою, що до конкурсу на заміщення посади директора в.о. стане його невістка Наталія, – зазначив директор департаменту Сергій Чернявський.
– Я виросла у сім’ї відомих і заслужених спортменів. Мій батько десятки років присвятив спорту, Він майстер спорту. Мама 44 роки пропрацювала на керівних посадах у спорті, з них 25 директором школи вищої спортивної майстерності. Мій стаж у спортивних закладах Вінницької області складає 19 років. Коли стала дружиною майстра спорту та заслуженого тренера України Юрія Голяка – одразу пройнялась цим спортом, життям цієї школи, раділа кожній перемозі.
Вважаю за честь стати продовжувачкою школи майстерності Голяків. Бо це справа життя і мого тестя – заслуженого тренера України і його дружини та сина.
Леонід Голяк віддав цій справі все своє життя, і перекреслити це все – означає знищити школу. Тому я йду на цю посаду, щоб знайти в колективі компроміс і не зарізати одним махом всі досягнення, яких досягла ця відома школа…
Андрій Кобчик, майстер спорту міжнародного класу, вихованець цієї ж школи, ще зовсім молодий (1994 р.н.) держслужбовець із департаменту, також заявив про наміри очолити школу.
– Переконаний, що я зможу знайти компроміс і примирити колектив. Там мають бути всі рівні. Ось і весь секрет.
Андрій бачить успіх школи у розширенні видів спорту, створенні її філіалів по всьому місту. Бо це комунальний, а не приватний заклад, і Вінницька область щороку тратить лише на оренду 3 млн грн., щоб утримувати його.
– Нам би зберегти хоча б те, що маємо, бо під час цих розборок багато хто просто взяв і забрав дітей. Я серед них. Боляче споглядати, як замість конструктивної роботи частина тренерів провокує «гризню», — заявили представники частини батьків.
– Нам видно, що голова департаменту С. Чернявський, як і частина депутатів, лобіюють Андрія. Але в нього ще так мало досвіду і вміння зрозуміти глибину цієї зіркової школи, – зазначали батьки, які прийшли підтримати Наталю та в її особі династію Голяків.
– Скажіть, що поганого в тому, що існує ціла династія Дерюгіних? Там і донька, і мати, і онука працююють. Але ж туди черги, щоб записатись. Бо вони титуловані спортсмени і школа дала результати світового значення. А в цирку скільки династій! Що в цьому поганого? — зазначили депутати, члени конкурсної комісії, хто хотів збереження «лінії Голяків» у цьому закладі разом із іншими іменити тренерами та примирення усіх.
– Я нікого не лобіюю. У мене на руках звернення 9-ти тренерів, а це явна більшість, які просять припинити в їхній школі «культ особи». Подивіться на їх зарплати… — апелював голова департаменту Сергій Чернявський.
– Я просто шокована такими заявами. Зокрема про те, що Леонід Голяк, його дружина Галина Ковальчук та син Юрій заробляють більше інших.. Але ж очевидно, що це їхні законні надбавки за титули – заслужений тренер 20 процентів, заслужений діяч – ще 20, за кваліфікацію груп, за стаж – ось так і набігає. То що, накажете різати? Але ж це незаконно! І вони подадуть до суду! Зрештою ці зарплати були погоджені на початку року з головою управління і там Сергій Чернявський поставив свій підпис. Директором мене призначили пізніше.
– Для чого шукати якісь «зачіпки» для того, щоб вижити Голяків із школи? Це ж люди, що створили все, що маємо зараз!
Ось такі непрості баталії тривали у залі і поза нею.
На комісії по відбору керівників комунальних заклад 7 депутатів підтримали Андрія. Решта виступила проти чи утрималась. Але цього не вистачило, щоб у Вінниці закінчилась ера Голяків і заклад очолив Андрій Кобчик.
Тому Наталя Голяк і далі буде очолювати заклад. Але в статусі в.о директора до наступних виборів.
А пристрасті навкого цієї зоряної спортшколи, схоже, не лише не вщухнуть, а розгоряться з новою силою.
– Що вони роблять, та тих Голяків хоч завтра заберуть з руками і ногами до інших міст та за кордон! Як у нас не вміють цінувати визнаних майстрів. Скажіть, ну чому ми захлинаємось у власній заздрості – топлячи не лише опонентів, але й себе?! — розмірковували у коридорах присутні.
Від редакції. Готові вислухати різні думки та судження. Враховуючи, що автор публікації є членом комісії по призначенню директора цієї спортшколи, просимо надсилати свої пропозиції, ділитись думками та аргументами, бо саме це допоможе як не знищити досягнення Голяка та його родини, так і не допустити «культу особи» в цьому закладі.
Раз уж статья та же сама, но название другое, то дублирую вам комментарий повторно 🙂
Результаты приносят тренера. Малинина Людмила – тройки, Калинтюк Сергей (уже в США) – четвёрки и мужские пары, Голяки Леонид и Галина – смешанные и женские пары. Могу сказать за себя и за то время, когда я занимался акробатикой. Это были 1996-2001. На то время было две четвёрки у Калинтюка Сергея – Хиля и Кириллов. Мы были якобы старшей четверкой (это Хиля) и младшая – Кириллов. Обе четвёрки тренировал Калинтюк. Юра Голяк тогда появился, как помощник Калинтюка, тренировавший младшую четвёрку. Наверное тогда была задача у Юры Голяка – получить опыт и навыки у Калинтюка Сергея. Чтоб было всем понятно – именно Калинтюк сделал эти две четверки. Юра Голяк, как я помню, очень пассивную роль играл. Было смешно тогда смотреть, как Юра тренировал младшую четвёрку, не понимая техники и не имея навыков страховки подопечных. Так или иначе именно Калинтюк параллеьно тренировал две четверки. В перерывах, когда Калинтюк был занят нами, Юра “пытался” тренировать младшую четвёрку.
Результативность школы показывают достижения на Чемпионатах Мира и Европы. К слову, именно в 1999 году на Чемпионат Мира (юниоры) поехал весь состав сборной Украины из г.Винницы. Тогда мы заняли командное 3 место. Не знаю, было ли ещё когда-то такое, чтоб вся сборная была именно из Винницы, родом все винничане. тройка Малининой (Хорун О., Бабина Е., Ворчук О.), женская пара Голяка (Баглай М. и Свередюк В.), мужская пара Калинтюка (Постемский С. и Чёрный О.), смешанная пара Голяка (Свередюк А. и Свередюк В.), четвёрка Калинтюка (Хиля А., Борбелю Н., Корватюк В., Стыгарь А.). Результаты соревнований здесь – http://www.sportsacrobatics.info/results/1999jcg.shtml#JC99MGor
Потом был Чемпионат Европы в 2000 году – если не ошибаюсь, командное тогда было 2 место. Результаты здесь – http://www.sportsacrobatics.info/results/2000jc.shtml
После 2001 года ещё были сильные результаты лет 10. Эффективность сборной Украины в последние годы: 2018 года на Чемпионате Мира (командное 8 место – , 2016 год на Чемпионате Мира (командное 8 место – http://www.sportsacrobatics.info/results/2016wchteam.pdf)… И так можно полистать по результатам…
Лично у меня есть чёткое понимание, что результативность спортивной акробатики в Украине зависит от опытных тренеров, которые регулярно уезжают из Украины, не получив здесь ожидаемой финансовой мотивации. Задача главного тренера сборной – удержать таких тренеров. Не будет команды – не будет результатов. А как воспитать новых ЗВЁЗДНЫХ тренеров – здесь ещё сложнее.
Да, ещё кое-что забыл ?
1. Знаете что нужно спортсменам, чтоб быть уверенным на ковре в выполнении сложных элементов? Страховка тренера уже без лонжи. Калинтюк не только свои четверки и мужские пары страховал и вылавливал верхних, когда элементы не получались после лонжи и был первоначальный страх. Он страховал и пары Голяка Л.Д.
2. Скотское отношение после завершения спорта – отдельная история. После травмы и моего ухода из спорта в 2000 году (после 3 места на Чемпионате Мира в 1999 году и после 2 места на Чемпионате Европы в 2000 году). После выявления травмы шеи тренера не хотели принимать это решение и хотели продолжения деятельности четвёрки. То что у тебя смещение и постоянно плавающие 3 шейных позвонка – мало кого интересовало. То что ты 2 месяца пролежал в Киеве в разных институтах травмотологии и ортопедии, и то что тебя готовили к операции по установке пластин во всю шею (мне тогда хватило ума не делать операцию) – мало кого интересовало. Да, я ещё ходил в зал пол года для поддержания формы и на то время это была моя вторая семья. Но когда с тобой Голяк Леонид не здоровается в зале, на ул.Соборной при встрече впритык – это супер классная поддержка и отношение к человеку, который последние годы в сборной Украины делал совместное дело? Это было очень обидно. Появится желание становится тренером после такого – тогда ведь я ещё решал, чем заняться?. Слава богу, что у меня есть старший брат (на то время прыгун в воду в том же зале в Виннице), который сделал Голяку Леониду встряску относительного его скотского отношения и восприятия меня, как “пустого места в зале”…
3. И суперовое было ощущение, когда после 3 места на ЧМ в 1999 году, о котором писал выше, ты получаешь премию (о которой тебе так обнадежливо говорили после приезда с соревнований)… Премия в формате 70 грн. 57 копеек (копейки выдали очень чётко – так мелочи в руку насыпали). Мягко говоря было ожидание, что премия должна была в несколько раз превышать месячную сумму в 100 грн, которую в то время выделяли на питание спортсменам сборной. Не знаю, откуда ноги растут в этой истории – но это было обидно и смешно сейчас ? Премии – это уже непосредственная ответственность Голяка Леонида и его инициатива их выплатить. Думаю, это именно его обязанность, как главного тренера сборной, выплатить достойную премию за удачные соревнования. После таких историй не удивляюсь, когда воспитанники Калинтюка и Малининой ищут возможность хорошего заработка в цирках по всему миру. И тем более, наверное, нет особого ни у кого желания становиться тренером после ухода из спорта (на “голом энтузиазме” особо не поработаешь).
Одна и та же статья слово в слово ,но с другой фотографией. Зачем???Складывается впечатление,что просто захотели обнулить коментарии.
Потому что многие против и вышли наружу все махинации, что там даже коментарии в поддержку и те с оговорочкой по Фрейду- ” как можна разрушать семейный бизнес!? ” . О каком бизнесе речь,если это государственная школа!???
Ключовим у даній статті є зміна заголовку. Приємно , що “школа голяка”, нарешті знову стала обласною школою.
Уважаемая Татьяна Редько! Я уважаю Ваше мнение и прошу прислушаться к мнению других…Только пожалуйста,объективно и беспристрастностно .
Не понимаю…Зачем опять писать то же самое?