Штраф отримав молодий одесит, якого обвинувачували у організації фінансової піраміди на криптовалюті під виглядом «крутої» фірми із іноземним капіталом — за принципом «МММ» — внось кошти, отримай відсотки із курсу віртуальної валюти, чим більше людей приведеш — тим більше коштів отримаєш…
Ми раніше вже детально розповідали про обставини цієї резонансної справи.
Нагадуємо, правоохоронці повідомляли, що до них офіційно звернулись близько десяти осіб. Суми збитків – від ста доларів до десяти тисяч доларів. За оперативною інформацією, потерпілих було набагато більше. Більші й збитки… Сотні тисяч доларів… Втім, як свідчить вирок Вінницького міського суду від 5 червня цього року, у судовій справі є лише двоє потерпілих. Та й сума збитків куди менша — у одному випадку 2800, у іншому — 800 гривень… Один з потерпілих «претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має, щодо міри покарання обвинуваченого – покладається на розсуд суду». Про решту потерпілих у вироку ані слова.
А от організатор «піраміди», який хизувався крутим «Мерсом» у кольорі міського камуфляжу, а згодом намагався втекти до Іспанії і був під вартою за рекордні 25 мільйонів гривень застави, «свою винуватість в інкримінованих йому злочинах визнав повністю, щиро розкаявся» та зазначив, «що шкоду потерпілим відшкодував у повному обсязі»… Характеризується «виключно позитивно»… Суд визнав чоловіка винним у вчиненні злочинів, що передбачені статтею 190, ч 2 ККУ, та призначив покарання — штраф у сто неоподатковуваних мінімумів — 1700 гривень… А той самий престижний «Мерс» та інші речі — телефони, ноутбуки, гаджети, що були під арештом на час слідства — повернути власнику…
Втім, вирок ще може бути оскаржений у апеляційному порядку. Однак реакція прокуратури на нього ще невідома.
Редакція готова вислухати інші точки зору на цю ситуацію.