Зустріч Трампа видання оцінює як провальну, Сі вів переговори мінімум на рівних, але ймовірно з позиції сили.
Трамп розпочав торговельну війну з Китаєм у квітні з позицій сили і вимагав капітуляції. Минуло 9 місяців, і ось він уже сам йде на поступки заради крихкого перемир’я.
Ще півроку тому Трамп розраховував, що мита вирівняють дисбаланс у торгівлі з Китаєм, а обмеження на постачання просунутих чипів стримають технологічний розвиток Китаю.
Жодне з фундаментальних питань, заради яких Трамп розпочав торгівельну війну, на сьогоднішній зустрічі вирішено не було. Китай просто підняв ставки до цієї зустрічі — обмежив експорт рідкісноземельних металів і магнітів, без яких зупиняться західні автозаводи та оборонка. А заодно припинив купувати в США соєві боби, чим поставив фермерів на межу розорення.
🇨🇳 На зустрічі з Трампом Сі просто відкотився на позиції, на яких Китай був до цієї тактичної ескалації. Але жодної серйозної поступки він Трампу не зробив. Трамп же заради перемир’я знизив тарифи.
🇨🇳 Китай намацав м’яке місце США та всього Заходу (прим. рідкісноземельні) , а тарифи Трампа не завдали жодної шкоди китайській економіці.
По меншій мірі, в найближчі 4-5 місяців Трамп намагатиметься не псувати відносини з Сі, і жодного тиску від США на Китай в українському питанні та жодних санкцій за купівлю російської нафти проти великих китайських покупців очікувати не варто.
