Як ми уже повідомляли, полковника Манька звинуватили у публікаціях фото з таємною інформацією у соцмережах.

Валентин Манько поширив світлини, на яких було видно військові мапи.

Експерти Збройних сил України провели аналіз мап, які опублікував у тіктоці полковник Валентин Манько та підтвердили, що вони не містять інформації з обмеженим доступом. Про це повідомили у Головному управлінні комунікації ЗСУ.

За даними управління, експерти провели фаховий аналіз світлин, опублікованих Валентином Манько наприкінці жовтня. На фото, присвячених собаці Манька, видно фрагменти військових мап.

«Відомості, відображені на картах-схемах, не передбачають витоку інформації з обмеженим доступом, у тому числі у зв’язку зі значною затримкою в часі їх публікації», – повідомили у пресслужбі ЗСУ.

Так, згідно з аналізом, мапи на фото Манька не розкривають просторових та часових показників бойових дій, а також не розкривають підрозділи ЗСУ, які брали участь у цих операціях. Управління комунікації наголосило, що пост Валентина Манька не містить критичної або чутливої інформації, яку могли б використати росіяни.

Нагадаємо, Валентин Манько поширив на своїй сторінці в тіктоці пост, на якому було видно мапи та оточення навколо військового. Волонтер та активіст Сергій Стерненко, а також низка військовослужбовців у соцмережах звинуватили Манька у поширенні інформації під грифом «таємно».

Сам Манько після критики у соцмережах заявив, що оприлюднені мапи – це фрагменти з GoogleMaps та опублікував нову світлину мапи, закликавши роздивитися її детальніше.

Раніше Манька звинуватили у використанні російської музики у своїх відео. Реагуючи на критику, Манько заявив, що викладав відео з російськими піснями, коли ще не був медійним і пообіцяв виправитися.

44-річний Валентин Манько був бійцем-добровольцем у ДУК «Правий сектор», брав участь у ключових боях АТО. У 2014 році підрозділ Манька звинуватили у викраденнях людей та рекеті. У 2015 році його оголосили в розшук за підозрою в розбої, однак справу закрили.

У 2018 році Манько переміг у конкурсі на посаду голови Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО, але стикнувся із критикою – волонтери та ветерани звинувачували його у викраденнях та рекеті. У 2022 році він сформував добровольчий підрозділ, а згодом очолив 33-й окремий штурмовий полк. У 2024 році Маньку надали звання Героя України, а в серпні 2025 його призначили командиром новостворених Штурмових військ.

Автор: s_himish